bugün

10 nisan polis günü, Türk milleti’nin güvenliğinin teminatı olarak gördüğü türk polisine, minnettarlığının ifadesi olarak armağan ettiği bir anma günüdür.

türk polis teşkilatı’nın 167. kuruluş yıldönümünde, tüm polis ve polis yakınlarının, polis dostlarının 10 nisan polis günü kutlu olsun. bu önemli günde şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yad ediyoruz..
(bkz: acab)
Eskidendi o.polis gunleri.halkin yanında sevgi dolu kucak acan fotogtaflar sloganlar falan.polise bir gram güveni kalmadi insanlarin.
Basina bir is gelse artık kendi halletmeye calisiyor insan
Yani o polis gunleri eskidi.eskiden di can guvenligimiz polise emanet falan.bu kadar can aldıktan sonra ben kendi canimi korurum saol polis.
Gecicen tatavayi lafa degil icraata bakicaksin.bu ulkenin polisi katil.tek gercek bu.insani duygusu olan kimseler de katillerin "sozde" gunlerine deger vermez.
(bkz: orada polis var güvenli degil).
Kutlamak icin meydanlara inen insanlara gaz ve tomayla karsilik verecek bir teskilati (cevik) icinde barindiran kurumun gunudur.

Bu yuzden meydanlarda kutlamak yerine, ruhsatin arasina biraz daha fazla corba parasi koyarak trafik polislerinin bayramini kutlamak kafidir.
bazı kekoları üzen gün ;

(bkz: kürtlere olduğundan fazla anlam yükleyen tip)
kutlu olsundur.
paralel olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu.

artık toplumda tamamını seven kimsenin kalmadığı mesleğin günüdür.

neşet babadan onlar için geliyor. (bkz: kendim ettim kendim buldum)
her kesin bir günü var. onlarında olsun. kutlu olsun.
sabahın köründe grevdeki greif işçilerini gaz ve jopla gözaltına alarak günlerinin hakkını fazlasıyla vermişlerdir.
Polisleri sevmem ama bu görevlerini hafife aldığım anlamına gelmiyor. Yılbaşında sarhoşlarla, bayramlarda trafik kazalarında, derbi maçlarda koyu fanatik taraftarlarla uğraşıyorlar.

Ben; trafik kazası geçiren birinin yakını arayıp haber veremem. Elimde jop, belimde silah olduğu halde taşkınlık yapanlara sabırlı davranamam. Bazılarının işleri gerçekten zor.

Gezi olayları vb şeyler yüzünden saygınlığını yitirdiyse de 10 yıl önce türban eylemlerine jop ile dalan yine bu polislerdi.Polisin her türlü işkencesine karşıyım.

iktidar yanlısı ve fetocu olmayan her polisin, kutlamak istediğim günü.
başta babam olmak üzere tüm emniyet teşkilatının günü kutlu olsun.
Bütün polis teşkilatı camiasının polis gününü kutlarım. Vatan sizlere minnettardır.
tüm polislerimizinkini kutluyoruz.
Neyse ki polis günü demişsiniz bayramı deseniz la hani bayram derdim.
Şerefiyle devletşne hizmet veren vermiş olan bütün polis teşkilatının gününü kutlarım saygılarımı iletirim.
Tüm fedakar polislerimizin 10 nisan polis günü kutlu olsun.
görsel