bugün

benim o. dünyanın durduğu gün uyumak yakışmaz bana. uykulu gözlerle balkonda selam duracağım.
Öyle görmüştür, Bazı ailelerde ritüeldir.
Saygının, minnetin, sevginin, vefanın minik bir göstergesi olarak kabul edilir.

Gözler hafif nemli ama şükran dolu bir ifadeyle ata yadedilir, dua edilir.

Huzurla uyu, ruhun şad olsun aziz ata'mmm!
benimdir. bir pazar günü yatağımda uyumak yerine sokağa attım kendimi çünkü büyük bir insana selam durmam gerekiyordu. ama değdi biliyor musunuz evet gerçekten her yıl buna değiyor. akan trafikte duran insanların arabalarından çıkışlarını seyrediyorsunuz. hiç bir zorlama olmadan o insanın içini acıtan siren sesi eşliğinde gözlerindeki hüznü ama bir o kadarda gururu seyrediyorsunuz. küçük bir çocuk vardı demin elinde bayrak başı dimdik... o'nun eseri işte bu. o çocuğun bakışlarındaki gurur ve dimdik duruş. sizde erken kalkın her 10 kasım. inanın buna değecek.
Çalışıyorum aga ne yapayım.
günlerden pazar olmasına rağmen, bugünün anlam ve önemini bilerek saatini kuran, üzerini giyinen ve o lanet saati bekleyip 81 yıldır özlediği, hasret kaldığı atasına saygı duruşunda bulunmak için yerini alan insandır.

ne mutlu ki bizi bu bilinç ve atatürk sevgisi ile yetiştridiler.

fakat bugün biraz farklıydı her şey.

bugün etrafıma baktım da geçen senelere göre daha kalabalıktı ulu önder için saygı duruşunda bulunan, arabasını durdurup aşağıya inen vatandaş sayısı.

üstelik bugün pazardı.

pazar olmasına rağmen vatandaşlarımızın böylesine büyük ilgi göstermesi gerçekten sevindirici.

hepimizi birleştirecek tek unsur, tek ortak nokta atatürk'tür.

bu 10 kasım'da ne kadar hüzünlüysem, o kadar da sevindim bu yüzden...
güncel Önemli Başlıklar