bugün

berat albayrak tarafından açıklanacak.
tahminim sabit kur veya çok küçük, minicik ihtimalle altına dayalı ekonomiye geçiş.
sabit kur iyi bir şey değildir. kur ne güzel sabit kalacak diye sevinmesin bilmeyenler. kuru o değerde tutabilmek için sürekli piyasayla oynaman gerekir, ya piyasadan büyük miktarda tl çekersin piyasadaki dövizin oranını arttırırsın, ya da hazırda bulunan döviz rezervini piyasaya sürersin ve elde avuçta ne varsa birkaç aya biter zaten.
Bu modalin aciklanmasi cog geaç galdi çog geç.

Daha 2014 yilinda insaat islerini birakip tarim ve üretim ekonomisine geçmeliydik.

Artik kimse bizi kurtaramaz.
Yav gardaşım bak şimdi reyiz bor falan çıkaracak. Buradan gelen yüroyu alıp bizde dutacaz. Avruba da diyecek ki: bize yurolarımızı ver bizde yuroyu 2 tlnin altına çekelim. Anladın mı? Yeter ki mozart anlaşması bitsin. 2023 de her şey çoh güsel olacag.
ekonomiye bütçe fazlası bile verdirecek formülü açıklıyorum

akabeli ; il, ilçe ve belediye başkanlarının servetlerine

el koyulsun. açık kapatılsın artanı halka dağıtılsın.
Şakkadanak rezervleri satacak, çil yavrusu gibi dağıtacak herhalde.
https://www.bloomberght.c...kur-ve-likidite-riski-yok

Seri toparla kardeşim.
paramız pul oldu.
Onu da özelleştirmeyelim de.
cahil yandaşlar hepten kafayı yemişler, sabit kur filan diyorlar!

ahahaha!...

len döviz hangi yöntemlerle sabitlenebilir en küçük bir bilgin, hadi o yok ama hiç değilse fikrin var mı? reis "sabitlensin" deyince sabitlenecek mi?

lan, alt tarafı sözlük köşesi de olsa şunca cehaletle böyle konularda yazmaya nasıl cesaret ediyorsunuz anlamak zor. cahil cesareti olsa gerek...
Beyler yeni vergi çeşitleri bekliyorum ben. Çeşit çeşit vergiler hayırlı olsun.
(bkz: dede korkut hikayeleri)

(bkz: andersen den masallar)

(bkz: sike sürülecek akıl)
Sabit kur mu? Sabit kurun 2001'de Arjantin'e ne yaptığını biliyor muyuz? Stagflasyondan haberdar mıyız? Ayrıca yabancı para sabitlemesi için ne gerekir? Devalüasyon nedir? Berat kim, bunları düşünen kim ve iktisat nere?

Karışmayayım Karışmayayım diyorum ama cahil cahil konuşmayın iq.
Devletin kasasından ne kadar para varsa dağıtın vatandaşa sonra herkes kendi yoluna baksın bilader. En iyi model bu olur bence.
Ekonomiyi b.k ettik herkesi meydanlara davet ediyoruz diyecekler ihtimal.
bence hiç konuşmasa daha iyi olur. çünkü piyasanın saçma sapan konuşmalara tahammülü kalmadı.

umarım berat kürsüden ayrılırken dolar 6.00 olmaz.
Sabit kur olacağını zannetmiyorum. Bunun için epey bir fizibilite yapılması lazım.

Tl'nin değer kaybını engelleyecek bir şey çıkmayacaktır. Dağ fare doğuracak gibi hissediyorum.
Başkanlık sistemi ile ekonomi sistemimizde değişecekmiş.
Adamlar bizi pozisyondan pozisyona sokuyor.evet.
Yeni ekonomi paketi mi?
Eskisi var mıydı ki yenisi olsun?
Sonuç olarak yeni paket "cek cak" olarak anlaşılacaktır. Hangi öz kaynakları kullanarak yeni ekonomik paketi finans edeceksiniz?
Daha doğrusu eliniz de para olarak veya para edecek ney var?
Koskoca bir hiç.
Yeni ekonomi paketi mi?
Eskisi var mıydı ki yenisi olsun?
Sonuç olarak yeni paket "cek cak" olarak anlaşılacaktır. Hangi öz kaynakları kullanarak yeni ekonomik paketi finans edeceksiniz?
Daha doğrusu eliniz de para olarak veya para edecek ne var?
Koskoca bir hiç.
biz yedik içtik s*çtık

yancıyı falan da güzelleştirdik

deniz de bitti

haydin vatandaş fedakarlık yapsın.
Muhtemelen hayvan gibi vergi vereceğiz. Pozisyon alın. %30'lar yetmedi, gözler böbreklerde.
Yapacağız işin içine edeyim.
Eyalet sisteminin temelleri atılabilir.
la tahzen ekonomi modeli. allah'ın kura müdahil olmasını bekliyoruz.
saçma sapan şeyler açıklayıp doları daha da azdırmasalar bari.
arkadaşlar açıklandı.

https://twitter.com/zatun...tatus/1027814005526745089
güncel Önemli Başlıklar