bugün

Rusya.
Biz 6 milyon hdpliyle çatır çatır baş ederken bu popomun süper gücü 50 çeşit yalan, dolan , oyunla zor durdurdu bu yigitleri.
Demekki neymiş?
1 milyon Çeçen 20 milyon kürde bedelmiş.
ilk entrysini göremediğim başlıktır. 1 milyon çeçenistan değil de 1 milyon çeçen olması gerekir sanırım..
rusya nın başetmek gibi bir derdi yokki. çeçen liderini zaten emirleri altına aldılar.
yandaşların dünyadaki olayları ne kadar iyi (!) takip ettiğini gösteren boş laflarından biridir.

yandaş kafası böyledir... somut gerçeklerle zerre alakası yoktur; inanmak istediğine inanır.

sonra ebleh deyince kızıyorlar! fessüphanallah!...
YouTube da izlediğim çeçen rus mücadelelerini hatırladım yiğit mücahidler nasılda o soyu sopu bozukları darmaduman ediyodu.
16 yaşını yeni kutlamış bebeler bilmez tabi çeçenlerin destanını.
Babanıza sorun da anlatsın şamil basayev i, Rusların ipten döndüğünü.
Sonra gidin biraz Yumurcak tv seyredin de kendinize gelin.
zengin bir çeçenin ruslar tarafından korunduğuna tanık olduktan sonra, bana hiç de inandırıcı gelmeyen durum.

baş edememe durumu olduğuna hiç de inanmıyorum.
rusların çeçen ayaklanmasını bastırdığı ortadayken ve hele hele ayaklanmanın başarısız olmasında katil köpek basayev'in rolü de ortadayken, kimi yandaşların ilk rus-çeçen savaşı'ndan dem vurarak haklı çıkarmaya çalıştığı yalandır.

ulan ebleh, çeçenlerin zafer kazandığı ilk savaşta başta basayev yobazı değil, büyük lider cahar dudayev vardı. ne zamanki yobazlar etkin oldular, işledikleri iğrenç cinayetlerle çeçenlerin haklı davasını haksız hale getirdiler ve kaybetmelerine sebep oldular.
güncel Önemli Başlıklar