bugün

1 türk lirası ile yapılabilecek aktivitelerdir.
-4 ayrı dilenciye sadaka verir duasını istersiniz. *
az gelirse;
2 ayrı dilenciye sadaka verin.
yazı tura atın. dik gelirse üstüne oturun.
1 liralık elma alıp satmak ve 2 lira kazanmak. 2 liralık elma almak 4 lira kazanmak. 4 liralık alıp 8 liralık kazanmak. yok lan yapmayın böyle bir şey, yalan o.
bozdurup dört tane 25 kuruşla masa üstünde yapay bir futbol şöleni yaşayabilirsiniz.*
ne yapılır bilmem ama ne yapılamaz a örnek:

iddaa oynanamaz.*
faik'e sorulması uygun eylemler bütünüdür.
trilyonlarca 1 liran varsa yapamayacağın şey yoktur ki.
oje almak.

(bkz: t-shop)
çember çizmek.
doksan kuruşuyla görükle'den okula * gitmek ve diğer on kuruşu biriktire biriktire, dokuzuncu binişte, bir biniş bedavaya hak kazanmak.

not: nilüfer turizm'in artı bilet kampanyası gibi valla. *
bakkala gidip "bu kadara ne var" diye sormak.
cem uzan'cılığın layılıyla yapınılabileceği para miktarı.
günümüz fiyatları ile
2 ekmek 2 sakız
1 gazete 3 sakız
1 çikolata 4 sakız
3 yumurta 1 sakız
kısacası 10 sakız alınabilir...
(edit:ankarada ekmek 40krş-ata ekmeği 80krş)
teminatı 1 lira ile yapılmış olanlardır.
TURA DENiLEN KISMI KURŞUN KALEMLE BOYAMAK VE AKABiNDE KAĞIDA BASTIRMAK SURETiYLE KAĞIDA BiR ATATÜRK SiLÜETi ÇIKARMANIN ÖRNEK TEŞKiL EDECEĞi DURUMDUR.
parayı, evin dış kapısını açıp geriye milyonlarcası gelecek hayaliyle yuvarlamak.

(bkz: reklam kokan hareketler bunlar).
(bkz: 1 lira verip otobusu satın alan tip)
inşaat amelesi iseniz eğer bulvar gazetesi alırsınız, para üstüyle diğer günde bir tane bulvar gazetesi alırsınız.

bulvar gazetesi ne işe mi yarar. temiz olan yani sperm bulaşmayan yerlerini yere serip üzerinde yemek yiyebilirsiniz mesela.
günde 1 lira köşeye atsan ayda 30 lira eder yıllık 360 ortalama 15 yaşında biriktirmeye başlasan ve 65 yaşına kadar yaşarsan 18 bin para yapar. bunu neden düşündüm bilmiyorum sayın sözlük saçma bir hayli de gereksiz.
eski bir kağıt paraysa, para koleksiyonuna dahil edilebilir.
(bkz: karşıya geçmek)
(bkz: şarap almak)
kantinde çay içebilirsin, bir tane de arkadaşına ısmarlayabilirsin. Sonra arkadaşına "çayı ben ısmarladım yemeği sen al", diyerek 1 tl'ye yemek yiyebilirsin.
üzerine altı yüz doksan dokuz bin dokuz yüz doksan dokuz lira daha konularak bir adet lamborghini gallardo alınabilir.
adınız ve soyadınız görkem dilimel ise ;
-Sabah kahvaltınızı yaparsınız.
-Öğle yemeğini yersiniz.
-internet cafeye veya playstation salonuna gidip 2-3 saat ps oynayabilirsiniz.
-Kahveye gidip batak , okey , tavla oynayabilirsiniz.
-Nargile içebilirsiniz.
-Öğle yemeğini yersiniz.
-Bir paket sigara içersiniz.
-Parayı birine borç verip , 2 lira olarak geri alabilirsiniz.
Not:Bunları yapmak isteyenler , gelip bizimle sıkı arkadaşlık kurmalıdırlar , aksi taktirde hiçbirini yapamazlar.
dilek kuyusuna atıp, ''allam yarebbim nolur daha çok ver'' deyip dua edebilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar