ısparta 40 piyade er eğitim alayı

entry 11 galeri video ses iyilertrends
 1. 1.
  iç güvenlik eğitimi vermektedir.verirken insanı insanlıktan alan bir yerdir.yemekleri kötüdür,%99 doğuya dağıtımları çıkar.buraya gidecek arkadaşlara önce allah'tan sabır sonrada anne ve babalarından dualarını eksik etmemelerini dileyebiliriz.
  #3599537 :)
 2. 2.
  eğitim alan erlerden nitelikli olanların, ısparta eğirdir komando okulu' na yollanıp, silah-atış ve yakın dövüş eğitimi alıp, kuvvet komutanlıkları ve genelkurmayda askerliklerini bitirdikleri yer.
  #4931687 :)
 3. 3.
  içinde dağ komando okulu, havan taburu ve avcı taburu olmak üzere yaklaşık 12-13 bin acemi asker nüfusu barındırır. acemilik için en zor 5 eğitim merkezinden birisidir, soğuğu, kötü yemekleri, asosyal yapısı, davraz dağı ve ulaşım zorluğu bakımından oldukça kötü etkiler bırakır. 20'lik delikanlıya kendi içinde tam bir psikoloji savaşı yaşatır.
  #6314600 :)
 4. 4.
  gidip görmeden, koğuşlarında uyumadan, yemeğini yemeden, eğitimini almadan yazılanların gerçekliği zor anlaşılır.
  kendi içinde şehir gibidir.
  #6314855 :)
 5. 5.
  akdeniz bölgesi sınırları içinde olması bile, burayı güzel göstermiyor.
  #10772490 :)
 6. 6.
  40. piyade er eğitim alayı 3. tabur 3. bölük / ISPARTA - 91/4 usta birliğimin olduğu yerdir. genelde %99 doğuya şırnak gabar çukurca vs. gibi yerlere dağıtım çıkaran nacizane alaydır.
  #14760609 :)
 7. 7.
  ısparta iç güvenlik eğitim ve tatbikat merkezi komutanlığına bağlı iki alaydan birisidir. diğeri ise yine aynı tugay içinde bulunan komando eğitim alayıdır. havan taburu erzincana taşınmıştır, yalnız tim içinde 60mm havan eğitimi verilir. sadece zorlu bir iç güvenlik timi eğitimi yapıldığından ve dağıtımların tümü torpil hariç, doğudaki terör bölgelerine çıkar.
  #19003085 :)
 8. 8.
  Eğitiminde ciddi sıkıntılar olan terörle mücadelede sıcak temeasa giren ve haberlerde duyduğumuz şehit askerlerin %70 inin acemiliğini geçirdiği yer. Özellikle 2005-2010 yılları arasında gidenin tam bir psikolojik savaş yaşadığı alay son yıllarda biraz toparlasa da hala diğer eğitim alaylarından geride kalmakta. Bu eğitim alayına düştüyseniz, Güney Doğu ve Doğu illerimize gideceğiniz ihtimalini aklınızdan çıkarmayın.

  Birliğinize katılmaya gittiğinizde, Isparta içindeki esnafa kanmayın, askeriye ihtiyaçlarınızı karşılıyor, siz kendi şehrinizden, iç çamaşırı çorap gibi temel kıyafetlerinizden ikişer üçer tane alın götürün gerisini askeriyede verecekler. Karargah ve poligon birliğine düşerseniz nöbet manyağı olacağınızı bilmenizi isterim. Refüze olurum yırtarım demeyin hiç kaçarınız yok. Şimdiden gideceklere hayırlı teskereler. Merak etmeyin bu da geçer.
  #23564640 :)
 9. 9.
  askerliğimi, Türkiye'Nin en ağır eğitimlerinin verildiği ve en berbat hava şartlarının olduğu ısparta 40.piyade er eğitim alayında, terör ile mücadele eri olarak tamamlayacağım.

  Tamam komando istemiş olabilirim lakin ısparta da terör ile mücadele eri olmak, koşulların en zorunu yaşamak gibi bir şey.
  ön yargı değil kesinlikle, babam dahil tüm akrabalarım ısparta da askerliğini yaptı.

  Nizamiye girişinde ise ''Dünyada yapılan günahların bedelinin ahiret öncesi ödendiği yer'' yazıyormuş.
  artık nasıl bir psikoloji içerisine sokuyorlar ise insanı olacakları az çok tahmin ediyorum.

  Ne yapalım girecek olana hazırlayalım kendimizi sonrasında zorluk çekmeyelim.

  (swh)
  #29830124 :)
 10. 10.
  Her şeyin yalan intikallerin gerçek olduğu yer. Dağıtımı hep doğu olduğu için eğitimi sert ve yorucudur.
  #35363840 :)
 11. 11.
  çok yakınında yaşıyorum, arada koşuya çıkıyorlar izliyorum uzaktan, bazen beni sabah sabah uyandırıyorlar atış oluyor veya bağırarak koşuyorlar ama hiç gocunmuyorum yakıyorum sigaramı balkondan izliyorum.
  #35363984 :)