bugün 385 başlık

ırkçı kürt ve ırkçı türk arasındaki farklar

 1. 36 -10
  ne gariptir bu güzel ülkem. insanları gariptir en başta. bu toprakların havası suyu bir başka herhalde gelen buraya değişiyor hemen. aslında bu sorunun çözümü çok basit. birazcık empati. azıcık empati bütün sorunları çözecek vallaha da hiçbir sorun kalmayacak.

  bu ülkenin güzel bazı insanları kendilerini padişahın sol , ırklarını ise sağ testisleri sanıyorlar. anlamayadığım durum ise kendini bu kadar kıllı bir testis sanan adam karşı taraftan nasıl tertemiz bir vajina olmayı bekler? sen bu kadar kıllı bir testisken karşında ki adam tabii ki daha kıllı bir penis olur vajina değil.

  türkün ırkçısı bu kadar baştacı edilirken kürtün ırkçısı öldürülüyor. iyi de kardeşim farkınız nedir? çatlı milliyetçi ise öcalan da milliyetçidir. sen çatlıyı seviosan öcalanı seven adamlara laf edemezsin. çünkü ikiside milliyetçi kardeşim ikiside köken olarak aynı durumdalar. ama güzel ülkemin güzel insanları ısrarla bi bok anlamamaya devam ediyorlar. hala sorunu kürtleri kürdistan'ı tanımayarak , dalga geçerek büyüyeceklerini sanıyorlar. hala kürtleri amerika'nın oyuncağı göstererek aşağıladıklarını sanıyorlar ama farkında değiller ki giydikleri boxer bile amerikan bezinden hatta ölürken sardıkları kefen bile amerikan bezi.

  bu kadar kukla olmuşken kürtleri amerikan oyuncağı olmakla suçlamak komik. işte türk ve kürt milliyetçileri. ikisi de tıpkısının aynısı. ikisi de birbirinin benzeri. ikiside aynı türün tohumu. yani çift başlı yılan. biri ölmeden diğeri ölmez bunun farkına varmak şart....
  #3937754
 2. 2 -2
  (bkz: yok öyle bişey)
  #3937757
 3. 12 7
  ırkçı olmasından dolayı olmayan farklardır. ikisi de birbirinden budala, ikisi de birbirinden insan düşmanıdır.
  #3937763
 4. 10 0
  aradaki fark türk milliyetçiliği ile kürt milliyetçiliği arasındaki fark kadardır. türk milliyetçiliği aslen kültür ile ilgilenir, kültür milliyetçiliğidir. ziya gökalp'ten beri yani türk milliyetçiliğinin ideolojik formasyon kazanmasından bu yana böyledir. kürt milliyetçiliği ise tamamen türk devleti düşmanlığı üzerine inşa edilmiş, kürt ırkçılığıdır. kürt milliyetçiliği dışlayıcı, türk milliyetçiliği ise bütünleştiricidir. ben bir çok türk milliyetçisi kürt gördüm, ama hiç kürt milliyetçisi türk görmedim. türk milliyetçiliğinin siyasi lideri "onlar ne kadar kürtse ben de o kadar kürdüm, ben ne kadar türksem onlar da o kadar türk" demiştir, ama kürt milliyetçiliğinin lider dediği terörist başı iki kelimeyi bir araya getirip konuşamadığından terörizme başvurmuştur. türk'ün ırkçılığa kayanı da aynı ölçüde dışlanıyor. zaten çok ufak marjinal bir grup olan atsızcılar hakkında bu sözlükte yazılanlara bakabilirsiniz.
  #3937808
 5. 4 0
  hiç bir fark yoktur. ırkçılığın ise tutulacak hiç bir yanı yok.
  #3937819
 6. 2 0
  biri türk öldürmek ister, diğeri kürt.
  #3937825
 7. 10 2
  ırkçı kürt,* türk milliyetçiliğini ırkçılık olarak tanımlarken kendisini "kürt halkının savunucusu" olarak görür.

  ırkçı türk* ise çıkar "evet, ırkçıyım. türk ırkı sağolsun." der.

  milliyetçilik için öncelikle bir millet olması gerekmekte. bütünleştirici olan türk milliyetçiliği ise bazılarının gözünde hala kürt mikro-milliyetçiliği, daha doğrusu, bölücülüğü ile bir tutulmakta.
  #3937854
 8. 22 -2
  biri dağ hayvanlarının haklarını savunan maymun, diğeri ise kendini savunan insandır.

  Edit: sıralama değişti. Başka türlü neden eksileyesiniz bu kadar.
  #5586487
 9. 2 0
  aralarındaki tek fark birinin kürt diğerinin türk olmasıdır.
  (bkz: yaratılanı severim yaradan dan ötürü)
  #5586973
 10. 21 1
  birisi Türk'ün vatanında yaşar ve ırkçılık yapar.

  Diğeri kendi vatanında yaşar ve vatanınından Kopartılmaya çalışılınan sözde kürdistancılara karşı ırkçılık refleksi geliştirir.

  Birisi en aşağı 2000 yıllık kesintisiz bağımsızlık hayatıyla bağımsız kalabildiğini ve bağımsız olduğunda Egemenlikleri altındakilere optimal (felaket uykum var türkçe kullanacak sözcüğü bulamadım yerine kusura kalmayın) düzeyde hak ve hukuku ve özgürlük tanıdığını kanıtlamıştır.

  Diğeri, Bugün Musulda kerkükte Türk Bölgelerinde bombalar patlatıp her gün yüze yakın Türk'ü katletmektedir.
  Ha tabi bir de ülke içerisinde katlettikleri 30küsür bin kişi var. Devlet kurup bağımsız olamayacakları ve egemenlikleri altındaki halklara da iyi davranmayacakları aşikardır.

  Kürt, Kürt diye birbirine kenetlenmiş bir millet olmamasına rağmen ırkçılık yapar

  Türk net bilinen 2000 küsür yıllık tarihinde Granit bir kütle hakine gelmiş bir milletin ırkçılığını yapar.

  Türk Kürtlere göre zaman içerisinde diğer soylarla karışmasına rağmen Türklüğünü kaybetmemişken, Kürt diye bir soyun olmaması Kürtlüğün Fars, Ermeni, peştun zart zurt soylarıyla karman çorman yapıda olması nedeniyle birisi bir ırkın ırkçılığını yapar diğeri mesmelez bir soyun ırkçılığını yapar.

  Türk ırkçısı belki amerika gibi güçlerin piyonluğunu yapabilir lakin bu bilinçsizce yapılan bir piyonluktur ve buna ayıldığında Amerikaya sırtını döner

  Kürt ırkçısı güle oynaya amerikanın köpekliğini yapar bundan hiç gocunmaz, Tut dese tutar, otur dese oturur.

  vs vs.
  #5587032
 11. 4 -2
  hiç bir fark yoktur. ikisi için de ankaralı namık söylüyor;

  (bkz: arabada beş evde onbeş)
  #5587048
 12. 1 -1
  fark yoktur ikisi de ırkcıdır. hatta bu ikisi arasında o kadar fark yoktur ki yazılışta aynı harfler kullanılmaktadır.
  #5587079
 13. 1 -1
  faşizm' in tanımı tek olduğuna göre, olmayan farklardır.
  #5587098
 14. 75 17
  saymakla bitmeyecek farklardır. kısaca özet geçmek gerekirse başta dürüstlük gelir. türk ırkçısının utanacağı bir şey yoktur, bu sayede siyasi görüşünü gururla dile getirmekten çekinmez. kürt ırkçılarının cephesindeyse işler değişir; kürt ırkçısı önce halkların kardeşliği martavalını savunur gibi görünür. sonra bir yerlerden dört bin yıllık şanlı kürt tarihi peydahlanır, en sonunda da pkk ezilen kürtlerin haklı tepkisi oluverir. eğer bu kişi hızını alamazsa kürtleri anadolu'nun uygar sahipleri, türkleri de kürtlere zulmeden moğol tohumu barbar şeytanlar ilan eder.
  türk ırkçısı ve kürt ırkçısı arasındaki bir diğer fark da cesarettir. türk ırkçısı hiç bir zaman baskıyla davasından döndürülemez. türk ırkçısı kendi kanıyla kurulan cumhuriyette vatan haini ilan edildiğinde bile vakarını kaybetmez, "türk ırkı sağolsun" der. kürt ırkçısı lağım cücesi gibidir. kuyruğu sıkıştığında hemen insan haklarından dem vurur, ağabeylerine gidip zırlar. yakalandığında devlete hizmete hazırım der.
  türk ırkçısı ve kürt ırkçısı arasındaki son fark da temellerinin sağlamlığıdır. türk ırkçısının ciltlere sığdırılamayacak destanları vardır. ölümsüz kahramanları, büyük önderleri vardır. atatürk'ü, kürşathülagu han'ı, atilla'sı, çiçi yabgu'su vardır. kürt ırkçısı ancak iran destanlarından arakladığı kawa ile, sağda solda bize çok eziyet ediyorlar diye zırlayan leyla zana ile, en büyük kötülüğü kendi halkına yapan pkk ile, imralı'da ihanet ettiği devletin insiyatifi ile yaşayan abdullah öcalan ile avunur.

  (bkz: #6739574)
  #5632182
 15. 10 -2
  yazarlarimizin bazilari farklari anlatacagim derken fena halde sendelemiş. bir kere hangi irktan olunursa olsun, irkci olmakla ovunmek ya da bir toplulugun irkci olma konusunda hakli oldugunu savunmak kadar absürd bir sey gormedim.

  basque irkciligi = turk irkciligi = kurt irkciligi = alman irkciligi.

  gidin de biraz bu denklem uzerine yorun su 100% saf turk odunu kafalarinizi.

  edit: *
  #5632196
 16. 1 -1
  yarın öbür gün aralarında bir çatışma gelişir ve yaygınlaşırsa o zaman görürsünüz farkları. türkseniz kürt ırkçıları, kürtseniz türk ırkçıları ananızı belleyecektir. taraf olmayan ise bertaraf olur.
  #5632221
 17. 5 1
  olmayan farktır. aynı bokun lacivertidir ikiside.
  #5632237
 18. 4 2
  biri egitimsiz digeri daha egitimsizdir.
  #5632304
 19. 1 -1
  herkes her yerden mal alır. sadece ülkeler için değil şahıslar için de böyledir. altınıza edecek kadar sıkıştığınızı düşünün. ilk bulduğunuz tuvalete kendinizi zor atmaz mısınız? ırkçı bile olsanız tuvalete girmeden dur bakayım buranın sahibi kürt diye sorar mısınız?

  devletler de böyle işte amerika'dan mal alır. işin garibi. amerikan desteği ile insanları öldürmek ile amerikan bezi kullanmanın aynı kefeye konması. pkk'yı savunmak adına bu kadar saçmalamanın, küçülmenin ne gereği var?

  ırkçı diyorsun, eleştiri getiriyorsun. abdullah çatlı baş tacı edilmiş. yaşasaydı emin ol silivri'de sadece koridor gören bir penceresi olan hücresinde yatıyordu. abdullah öcalan'ın şartlarını iyileştirmek için harcanan milyon dolarlar o'nun için harcanmazdı. kimse o'nun için sokakları yakmazdı.

  türk'ün ırkçısı ile kürt'ün ırkçısı arasındaki en büyük fark nedir biliyor musun? türk ırkçıları hala kürtler de türk'tür, hadi gelin birlik olalım türk-kürt kardeştir lay lay lom diye takılırken kürt ırkçıları bebek katillerini savunmaya devam eder. hatta kendini ırkçı olarak görmeyen kürtler bile savunur. pkk'yı eleştirene de faşist der.
  #8429405
 20. 3 -1
  ırkçı türk aksiyona geçmez laftadır ırkçı kürt aksiyona geçer dağa çıkar.
  #8429414
 21. 1 1
  ezilen ulus milliyetçiliği nüansına dikkat edelim ama her türlü ırkçılığa karşı olmak gerek.
  #8429435
 22. 8 2
  birisi kendi vatanında kendi toprağında ırkçılık yapar. ırkçı olduğunu da gizlemez, ben türkçüyüm der.
  diğeri hiçbir hakkı olmadığı topraklarda efendisine artistlik yapar. bunu yaparken komünizm maskesi altına sığınır.
  birilerinden cesur olanı dağa çıkar, mermi atar, havan yer vb.
  diğeri şu an için sessiz. ama sadece şu an için...
  #8429458
 23. 2 0
  kürtleri ezilen taraf olarak görürler ve aşırı solcular bunların yanındadır. halbuki ikisi de aynı bokun laciverdidir.
  #8429462
 24. 4 4
  ırkçı kürt ırkçı olduğunu saklar, "sosyalistim, ezilenim" maskesi altında ırkçılığın, faşistliğin en büyüğünü yapar. fark budur. kısacası bu konuda da mert değillerdir.
  #8429477
 25. 1 1
  sadece harf dizilişleri farklıdır. zihniyet olarak aynı hitler ruhlunun burnundan düşmüş tek yumurta faşistleridir.
  #8429494
ırkçı kürt ve ırkçı türk arasındaki farklar ile alakalı başlıklar