bugün 1695 başlık

önder sav ın hazreti muhammed e alaycı yaklaşımı

1. 119 -13
    CHP lideri Baykal ın sağ kolu olarak bilinen ve parti içindeki tutumuyla CHP lileri bile canından bezdiren CHP Genel Sekreteri Önder Sav ın Hac ve Peygamber Efendimiz (S.A.V) ile ilgili alaycı yaklaşımı.
    http://www.samanyoluhaber.com/haber-101923.html

not: eksi oy vermeyi bilen arkadaşları entry yazmaya davet ediyorum, tabi söyliyecek sözünüz varsa.
  2. 36 16
    din de bizim devlet de bizim millet de bizim tavuğunun yeni yumurtası. önder bey atatürkçülük kaşları yukarı taramak değil inanca da biraz olsun saygı gösterebilmektir.
  3. 51 -9
    laik insanın * dinimize karşı tutumunu bir kez daha gösteren olaydır. Bunların dini imanı laiklik.*
  4. 43 -7
    önder sav'ın gerçek yüzünü görmemize vesile olmuş haber, ve tabi chp'nin...
  5. 19 0
    hararetli günlerin habercisi. öte alemlere mavi akım döşemeyi kafasına koymuş insan söylemi.
  6. 15 -10
    milleti birilerine karşı kışkırtmak üzere yapıldığını düşündüğüm bir haberdir.
  7. 5 1
    http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=169441
  8. 18 6
    evet doğrudur. bu insanın yaptığı saygısızlktır bir dine karşı. ama bunu laikliği savunan tüm insanlara mal etmek en az bunun kadar aptalcadır.

(bkz: chp nin laikligi akp nin dini kirletmesi)
  9. 60 -16
    samanyolu haber sitesinde yayınlanan ve yukarıda da linki verilen haberde de bulunan videoyu izleyin, sav'ın ne demek istediğini anlarsınız. anlamayan arkadaşlarım için tercüme ediyorum ;

önder sav '' bakarsın muhammed bırakmaz seni '' diyerek amcanın yaşından dolayı mekke ve medine'de sıcağa dayanamayacağını ve orada öleceğini haliyle burayada gelemeyeceğini söylemeye çalışıyor espirili bir uslupla, arada söylenmemiş bir '' hazreti '' sıfatı yüzünden yaşanan bi yanlış anlaşılma saptırmayınız. ee samanyolu haber'dende bu beklenirdi, ayrıca bu olayı saygısızlık olarak kabul edenlerede şaşırıyorum, 4. sınıftan lise son sınıfa kadar din kültürü dersinde, din hocası peygamberimizi nasıl telaffuz ediyor?

edit ; evet yobazların zoruna çok gitmiş olmalıki eksiler geliyor yavaş
    yavaş.. ahahaha.
  10. 29 -9
    savunulacak bir tarafı yoktur, boşuna kasmayın.
  11. 44 -8
    1. ortada savunulacak birşey yoktur.
    2. inanmıyorsa hz. eklemek zorunda da değildir.
    3. muhammet.
    4. isa.
    5. allaha selamlar.

düdüt: entrylerime bi baştan göz attım da, fena yanıcam lan.
  12. 13 -1
    bence peygamberle beraber asıl ordaki kişiye olan yaklaşımı da irdelenmelidir. ananı da git olayından hiç de geri kalır bir şey değil bu.

gariban vatandaş "hacca gideceğim, bir ayağım çukurda" diyor, adam düzgünce cevaplamak yerine hiç siklemeden, ağzının ucuyla, küçümseyerek* bir şeyler geveliyor.

aslında gelecek savunma belli: espri mahiyetinde söylemiştim. tamam buna bir dereceye kadar amenna derim. ama ordaki vatandaşı küçümsemesini nasıl açıklayacak merak ediyorum.
  13. 12 0
    herkesin ne kadar müslüman olduğunu gösteren yaklaşımdır. yav anlamdığım bir insan gaf yapar, hata yapar, gerçek düşüncesi yanlıştır, eleştirlir ama tanınmadan bu kadar da dinsiz yapımaz ki... herkes buradakilerin islamiyet anlayışını benimsemek zorunda mı?
    bu insan müslüman da olabilir, olmayabilir de, inanco zayıf da olabilir, kendine göre de olabilir...

ama din hakkında herkes hüküm vermeye meraklı ya, kimse yanlış bir söyleyemez ya, kimse başka inanışta olamaz ya...

aferin size, gidin biraz da sizin başkalarının inanışlarıyla ne kadar alay ettiğinizi düşünün... en doğrusu neden sizinki... ama doğru siz en doğru dine inanıyorsunuz ve en iyi siz yorumlarsınız...

o yüzden değil mi, ülkede herkes dolandırıcı, riyakar, hırsız, tecavüzcü, katil...

bırakın başka insanları bir sözüyle dinsiz yapmayı, inandığınız dinin nasıl yaşadığınız kontrol edin ve sadece kendinizi düzeltin...
  14. 17 -3
    önder sav'ın iyi bir politikacı olmadığını gösterir sadece. hacca gitmek isteyen vatandaşın da, ölünce cennete gitmeyi hayal eden safların da duymak istediğini söylememiştir. cennetteki hurilerin hayaliyle yanıp tutuşan bünyelere tavsiyem; bırakın önder sav'ın ne dediğini*, icraatın içinden izleyin, ingiliz kraliçesinin cami ziyaretinin görüntülerini izleyin, ismail ağa cemaatinin maceralarını izleyin, fetullah hocaefendinin kasetlerini izleyin falan...
  15. 23 -8
    haber kaynağı samanyolu haber. hımm...
  16. 4 -2
    (bkz: #3409076)
  17. 7 1
    kişinin kendisini bağlayan bir yaklaşımdır, muhtemelen toplumdan tepki görecektir.
    ayrıca eklemek istiyorum, bu sayfalarda ve başka yerlerde budalara, putlara ve diğer insanların kutsal saydığı şeylere nice küfürler edildi, nice dalgalar geçildi, halkın dini inançlarına saygı konusunda bazı olaylarda ayağa kalkan arkadaşları, başkalarının inançlarına saygı konusunda ayakta göremedik malesef. acaba insan sadece kendi inancına mı saygı gösterilmesini ister? bu ne kadar mantıklıdır bilemem ama durum ortadadır.
  18. 5 -5
    bu haberin yalan olma ihtimali var ama gerçekten doğruysa da çok da saygısızlık değil bence. bizim bektaşi fıkralarımız var arkadaşlar yapmayın!
  19. 10 6
    islama ve peygamberlere inanmayan dünya üzerindeki her insanın kullanmadığı "hz." ifadesi, islama alaycı bir yaklaşım olarak algılanması sadece sığ bir düşünceden ibarettir. inanmayanların kullanması zorunlu olmayan bir kelime ne islama, ne de bu dine inananlara saygısızlık olarak nitelendirebilir.
  20. 8 4
    birincisi ;öncelikle inanmak yada inanmamak yani inanç özgürlüğü başka birşeydir, inanca saygı yada saygısızlık başka birşeydir. önder sav bu yaşlı amcaya eğer ki mekke ve medine' nin sıcağına dayanamazsın demek istiyorsa bunu daha doğru düzgün yollardan söylemesi gerekirdi diye düşünüyorum. bunu anlatmak için felsefe yapmak gerekmiyor.ikincisi önder sav' ın bu konularda konuşurken biraz daha haline, hareketlerine ve söylediklerine dikkat etmesi gerekiyor

ikincisi ; (#3284079) biz cumhuriyet halk partisi' nin türkiye için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. yeni bir chp diyoruz ancak bu son kullanma tarihi geçmiş adamlar bu siyasetlerden uzak olmaları bir yana ülkemizi hızla uçurumun kenarına getirenlerin ekmeklerine tereyağı sürüyorlar. bu insanların nelere yetenekleri vardır bilmiyorum ancak siyaset yapmakla yakından uzaktan alakaları yok bunu biliyorum. hiçbir çözüm üretmemeleri bir yana , insanları bazı kişilerin tuzaklarına itiyorlar. umarım tüm bunları fark ettiklerinde dönülmez akşamın ufkunda olmayız.

üçüncüsü ise bu saman kafalı habercilere , sizin bu habercilik dediğiniz açık ve net terördür. " samankafa.com" adresinden yapılan yayın insanların arasına nifak tohumları ekmektedir. sonra terör örgütünün son oyunu diye haber yaparsınız. herkesin bu halkın üzerinde bir oyunu var işte sizin de terör örgütleriyle ortak noktanız budur. amerika birleşik devletlerini saymazsak tabi, patronlarınız da aynı.
  21. 8 -2
    bazılarının "ama o da ananı al git dedi" gibi ilköğretim öğrencilerinin bile yapmayacağı kıyaslamayı sırf chp'li diye savunmaya çalışmaları particiliğin ne boyutlarda olduğunu gösteriyor. yahu tamam islam düşmanıymış gibi görmek istemiyoruz. ama bir değil iki değil. insaf. onur öymen çıkar başörtüsünü nazi gömleğine benzetir, bir diğeri "atatürk gibi bir lider varken hz. muhammed niye" der. bu sözler cumhuriyetin kuruluşunda dahi mevcut. bir mebus kazım karabekir'e "islam terakkiye manidir" der.
    sonra bir bakarlar tepki var "eee efenim herkes müslüman olmak zorunda mı"," laiklik var ama hani din, devlet ayrı falan" derler. madem müslüman değilsin bari saygı göster be adam. milletin değerleriyle dalga geçiyorlar sonra millette seçim zamanı bunlarla dalga geçiyor.
    sonra "yav biz niye iktidar olamıyoruz" diye dövünürler. deniz baykal'dan şikayet ederler. bunlara baykal bile fazla.
  22. 13 5
    hakkıdır böyle konuşmak. ateist olmakta hakkıdır. amcayla konuşurken tutunduğu tavır da saygısızlık değil. bunların hepsi tamam. peki, şu ana kadar söylenmiş sözlere bir bakalım.

"başörtüsü nazi gömleği gibidir"
    "mekke'ye gidip araplara para kaptırma"
    "islam terakkiye manidir"
    "atatürk gibi bir lider varken hz. muhammed niye"

tamam, chp'lilerin -isterse yüzde bir olsun- içerisinde müslaman bir kesim yaşayan bir ülkede bunları deme özgürlüğüne de karşı değilim. gerçi milleti acayip bölüyor ama bunu da o büyük özgürlük şemsiyemiz içine aldık hadi. bunların hepsi tamam.

e, ama sen gidip afişlerde "din de benim..." dersen o zaman halk da sana bi tarafları ile güler, nah bile çeker afedersin. sonra neden muhalefet olarak kalıyorum diye zırlarsın. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu arkadaş? bu nasıl bir riyâdır? milletin yüzüne baka baka yalan söylüyorsunuz yahu.
  23. 21 -7
    espri anlayışı inanılmaz derecede kıt insanalarla yaşadığımı göstermiş olan, haber...

adam basit bir espri yapıyor...

köylü hacca gidicem, niyetlendim, bir ayağım çukurda zaten diyor...

önder sav'da, adamın bir ayağım çukurda lafına karşılık, "gitme işte bakarsın muhammed bırakmaz seni, orda" diyor. yani madem bir ayağın çukurda, ne diye taa arapistan'a gidiceksin, ölürsün falan diyor...

aaaaannnnlllaaaadıııınnnıızz mııııııııı? çoooooğğğğğcccuuuuuukkklaaaar!!

siz zaten espriden ne anlarsınız lan...

yok bütün espriyi -alayci yaklasim- olarak alıyorsanız, durum daha muhim...
  24. 18 -2
    espri mespri değil, düpedüz hakarettir. adam, başında "hazreti" olmadan muhammed diyor; haccı, araplara para kazandırmak olarak görüyor. daha ne desin be!

ayrıca
    (bkz: solculardaki espri anlayışı)
  25. 14 -5
    dincilerin (evet dincilerin. bir dine inananlar değil, radikallerin) hemen atladığı olay.

yahu yorumlar müthiş işe laiklik budur, chp budurlar kol geziyor.

bırakın bunları lütfen. önder savı eleştirin, kötüleyin söylediği sözü eleştirin ama şu tümevarım fetişinizden vaz geçin.

not: bu arada hz. muhammed'e, muhammed denilerek nasıl bir dalga geçildiği mantığını anlayamadım. hz. muhammedi bu kadar putlaştıranlar mı yoksa önder sav mı daha suçlu ya da ota boka denildiği gibi kafir?