bugün

güzel ülkemin güzel yürekli nadir öğretmenlerinden, ahmet öğretmen. ismi ahmet naç.
öğrencileri için varolan alışılmış sınıfı yeniden dekore etti. geleneksel anlayıştan kurtararak daha eğlenceli ve göze daha çok hitap eden bir sınıf dekore etti. öğrencileri okulunu sevsin, motivasyonu yükselsin, dersleri sıkıcı bulmasın ve kendisini biraz daha özel hissetsin diye küçük bir sınıfı kendi elleriyle tabir-i caizse muhteşem hale getirdi.

haberi unimetre sayfasında gördüm. gerçekten çok beğendim.
https://www.facebook.com/...im/posts/1083981584945961

bu ülkede böyle öğretmenleri de görmek insanı gerçekten mutlu ediyor.

bu sınıfın ilk hali: görsel
ahmet öğretmen çalışırken: görsel
sınıfın yeni hali, 1: görsel
sınıfın yeni hali, 2: görsel
sınıfın yeni hali, 3: görsel
sınıfın yeni hali, 4: görsel
sınıfın yeni hali, 5: görsel
sınıfın yeni hali, 6: görsel

sözcü'ye de çıkmış: http://www.sozcu.com.tr/2...gretmen-ahmet-nac-977695/
Harika bir şey yapmış umarım kıymeti bilinir. Çünkü öğrencinin önünde sizi paspas edip bir de kıymet bilmeyen bir bakanlık bünyesinde çalışmak çok zor.
esenler ilk öğretim okulunda bunları yapmak kolay. anadolu'nun doğu'nun bir köyünde bu kadar idealist olunur mu onu sormak lazım.

bir projeymiş destek verilmiş güzel bir sınıf oluşturulmuş. anadolu'da yakacak kömürü zor bulan okullarda zihinlere idealist olmak lazım görüntü de idealistlik türkiye'de tutmaz. ki onu da yapıyormuş dediğine göre helal olsun derim benim işim daha zor felsefeye öcü olarak bakıyorlar.

bir öğretmen görüşü.
Gerçek öğretmen diyebileceğim kişilerden sadece biri. Okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinin atandigi yerler içler acısı. Üniversitede her daim makyajlı topuklu ayakkabılı kız arkadaşlarım simdi doğunun her bir köşesinde sıkça kapı kapı gezip yardım topluyor okul boyuyor çivi çakıyor yoktan var ediyor ve eğitim veriyor. Daha görmediğimiz nice güzel insanlar var eminim.
bu arada

istanbul Valisi'nden

Esenler Kaymakamı'ndan

Cumhuriyet Başsavcısı'ndan

Sabancı Üniversitesi'nden

ve tabiki Meslektaşlarından ödül almış.

daha milli eğitimin kulağına gitmemiş, o sakal için yönetmelikten atarlar, o sınıfın hali ne diye geri çağırıp işe bir daha atarlar.

bir kere hz. muhammed'in ismi yok sınıfta atatürk'ün var hep. o yüzden de sınır dışı yada hapis içi uygulamasına tabi tutacaklardır.

http://galeri.uludagsozlu...ahmet-%C3%B6%C4%9Fretmen/
ilk başta çok takdir ettim ama sonra istanbul'da olduğunu öğrenince çok da şaşırmadım.

Ben bulunduğum ilin en uzak köyünde öğretmenlik yapıyorum. Bu sınıfı düzenlemek için ciddi bi ödenek gerekir ki benim okulum uçan kuşa borçlu. Böyle bi ödeneği ayırması mümkün değil. MEB desen zaten oralı olmaz. Onlardan ödenek isteme de canlarını iste daha iyi. (ilçeden ilçeye değişir) sonuçta bu öğretmene de ödeneği sağlayan meb'dir umarım. Değilse o da ayrı hayal kırıklığı.

Neyse meslektaşıma destek olmuşlar, yapmış ama ellerine sağlık. Keşke mevzuatta belirttiği gibi meb her öğrenciye fırsat ve imkan eşitliği sağlayabilse.
Bir ogretmen ise 5 gunluk tatilinde doguda calistigi bir okulu temizleyip boyamistir. Boyle yurekli insanlar da var bir de atanip yerinden kalkmadan slayti gosteren hocalarda var...
şahsi görüşüm anadoluda da olsa biseyler yapardı bu öğretmen. bu gibi olmazdı belki ama yine de ugrasirdi. insanın içinden gelmeli böyle şeyler. yoksa, al sana ödenek istediğini yap desen, götünü kimildatmayacak adamlar var.
iki sene uğraştım ben bi okula satranç sınıfı kurdurabilmek için. öğretmeninden müdürüne kadar kimse siklemedi. vazgecmedim, her fırsatta kafalarını siktim. 3. sene nihayet bi derslik ayarladilar. iş bankası bedava yapıyor bu işi. sadece müracat edip, bos bi oda gostereceksin. onu yapmaktan bile aciZ lavuklarin yanında bu çocuk candir. kıymeti bilinmeli. varsın istanbul'da yapsın. bir kişiye bile ilham olsa, büyük iş başarmış demektir.
şu anda basına fazla fazla yansıdı, hak ettiği değeri gördüğünü düşündüğüm olaydır.
ben gelir ders anlatır giderim siz kaybedersinizci olmayan hoca.
muhtemelen tatil ve düzenli maaş ikilisiyle değil sevdiği için bu işi tercih etmiş adam gibi adamdır.
Yakında hakkında soruşturma açılır. Kodumun çıkarcı gotelek mankafa yönetici sınıfı kaldıramaz bu adamı.
Sınıfın bir köşesine çizdiği gökkuşağı motifi ile öğrencilerine eşcinselliği, özgürlüğü ve ahlaksızlığı empoze eden kafir öğretmendir.
böyle bir öğretmenimiz oldu da biz mi okumadık öğretmenidir. gerçi ben zaten okuyorum.
Az önce duyduğum habere göre yeniliklerini bununla sınırlı bırakmayıp atatürk ile ilgili bilgileri hip-hop tarzında öğrencilerine severek öğretmeye çalışmıştır. Ne mutlu siktiğimin ezberci sisteminin dışına çıkabilen öğretmenlere.
güncel Önemli Başlıklar