bugün 1973 başlık

çok gülmek kalbi öldürür

1. tam olarak nereye zarar verdiğini anlayamayan yazarın önermesi.kalbe mi? duygulara mı? duyu organlarına mı? soruları ilk akla gelenlerdir.
    (bkz: babam bana kalbin duyguları aldı)
  2. 42
    (bkz: asık yüzlü muhafazakarlık)
  3. aksıne gülmek kalbe iyi gelir der uzmanlar yanılmıyosam.
  4. 33
    atın ölümü arpadan olsun . ekşi suratla öleceğime ...
  5. 11
    peter sellers ile karsilikli oynama serefine malik olan oyuncunun basina gelebilecek olan şey.

(bkz: eli dursa kici durmuyor arkadas)
    (bkz: it is a wrong teeth)
    (bkz: zwht zwht)
  6. gülün adı'nı hatırlatan bir iddia. bayılıyorum bu adama. henüz değeri anlaşılamadı said nurşi'nin. swh diyeceğim demiyorum, bilgisayarım çarpılır falan nemelazım. said bu boru değil.
  7. 3-1
    çok gülmenin cinin insan vucuduna daha kolay girmesini sağladığını biliyoruz belki onunla da ilgilidir.
  8. 11
    bedel ödeme konusunda ziyadesiyle hevesli insanların günlük sohbetlerine meze edeceği önerme. hele bunun "ay çok güldük, ağlayacağız" sürümü vardır ki, evlere şenliktir.
  9. (bkz: hani pirzolaydı lan) *
  10. 44
    +çok gülmek kalbi öldürüomuş.
    -ne alaka abi be.
    +bundan sonra espri mespri yok lan o kadar.
    -abi espri tamam da mespri ne yav ehehe.
    +doğru lan o ne şimdi ehehe. aha güldüm gel lan buraya it ehehe s.ktim seni.
  11. 11
    tahminen çok gülmenin akabinde çok ağlayacağız önermesinden yola çıkan ve yine o kadar saçma olan önerme. ya manyak mısınız kardeşim gülmek kadar güzel bir şey neden bu kadar kötü olur ki. somurtalım, ağlayalım mı yani. ne yapsak suç anua goyum. gülün anasını satayım. kalbiniz dursa da gülün.
  12. 2-2
    barış, hoşgörü, sevgi, güleryüz ve kardeşlik (!) dini "islam"dan yeni bir açılım daha.
  13. 22
    peygamberimizin bir sozu : benim bildiklerimi bilseydiniz, az guler cok aglardiniz.
  14. 1010
    hadis-i şeriftir.

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Bir gün, Resûlullah aleyhissâlatu vesselâm ashâbına: "Şu kelimeleri kim benden) alıp onlarla amel edecek ve onlarla amel edecek olana öğretecek?" buyurdular. Ben hemen atılıp:
    "Ben! Ey Allah'ın Resûlü!" dedim. Aleyhissalâtu vesselâm elimden tuttu ve beş şey saydı:
    - Haramlardan sakın, AIlah'ın en âbid kulu ol!
    - Allah'ın sana ayırdığına razı ol, insanların en zengini ol!
    - Komşuna ihsanda bulun, mü'min ol.
    - Kendin için istediğini başkaları için de iste, müslüman ol!
    - Fazla gülme. Çünkü fazla gülmek kalbi öldürür."
  15. 00
    (bkz: her şeyin fazlası zarar)
çok gülmek kalbi öldürür ile alakalı başlıklar