bugün

geçmişte yardımları da olsa, şimdilik zararları olmasa da ileride kürtümsü bir hal alabileceklerinden korkuyorum. yazın gençlik kampları yapmalar falan, bir eğitim falan.. hayırdır?
sanırım gılnış diye bir yemekleri var. felaket güzel oluyor. düğünleri eğlenceli olan insanlar ayrıca da.
Daha çok yakın tarihe kadar Ruslar bütün çerkeslere karşı soykırım yapıyordu, son ferdine kadar yok edecekti çerkesleri. o yüzden Türkiyeye gelip din kardeşiyiz bizi ülkenize alın bizi öldürecekler dediler. Şimdi bu aynı hıyar evlatları kalkmış Türkiyeyi beğenmiyor gidiyor pkk'yı destekliyor. Acıma yetime koyar götüne sözünün canlı kanıtlarıdır kendileri.
-kendi aralarında birlik beraberliğe önem vermeleri, memleketi bölmek istemeleri anlamını çıkarmaz.
-erkekli kızlı dansları, sınırsız, sorumsuz, saygısız davrandıklarını göstermez.
-hiç bir çerkezin pkk gibi lanetlenmiş bebek katili bir terör örgütünü desteklediği görülmemiştir, tamamen iftiradır.
sosyalist ambalajlı kürtçülerin götlerini yırtarçasına bir çaba ile kendi taraflarına çekmeye çalıştığı kişilerdir.
Kardeşlerim.
(bkz: worapsow adigexer)
kızları daş gibi olur daş.
davukları nar gibi olur nar.
yolları bok gibi olur bok.
orta asyalı oldukları için türk'lüğe çok soğuk bakmıyorlar.
türk değillerdir. bırakın herkes kendi kimliğini yaşasın kodumun ülkesinde.
Kuzey kafkasya da yaşayan eski bir kafkas halkıdır

Ne Türkistan kökenli bir türk ne de slav kökenli bir halktırlar kafkasya ya nın otokon halkıdırlar.
çok milliyetçi olduklarını duymuştum kolay kolay bir çerkes bir başka ırktan biriyle evlenmezmiş falan ne derece doğrudur bilmiyorum.
siktri boktan milliyetçiliklerini acilen bir kenara bırakması gereken halk. çok sosyal demokrat müthiş insan gibi görünen ''gülse birsel'' denen kadın bile çerkes milliyetçiliği hatta ırkçılık yapıyor. projelerinde çerkes oyunculara en önemli işleri veriyor. ulan sen kimsin de milliyetçilik yapma hakkını kendinde görüyosun?. çok afadersin ruslar analarınızı ağlatırken bu topraklar size kollarını açtı, bu millet size kollarını açtı siz ne sikime ırkçılığa kadar giden milliyetçiliği kendinizde hak görüyosunz olm. size çerkezsiniz diye bok atan mı oldu da böyle atarlanıyosunuz. rumlar nasıl eridiyse, eski roma halkları nasıl eridiyse, boşnaklar nasıl güzel uyum sağladıysa sen de eri işte bu potada. senin neyine milliyetçilik.
içten içe milliyetçi tavırları ve asimile olmaya karşı sert bir duruşları vardır Asimile olmamak adına Türk ile evlenmeyi de çok iyi karşılamazlar buna rağmen şu anki genç nesil dilini dahi bilmiyor bir takım adetler dışında -köyler hariç- kültürlerinin yaşandığından da çok bahsetmek mümkün değildir.
Ayrıca ülke içinde bağımsızlık ilan etmemelerinin nedeni türkiyeyi çok sevmeleri değil malesef ki ırk karakteri olarak buna müsait olmamalarıdır. (bkz: çerkeslerin kurduğu devletler) türklerdeki ülke kurma yönetme olayı yoktur. işci sınıfıdır bunlar kadınları osmanlı döneminde haremde çalışmışlardır.
Güzel anılar vardı ve rüzgar kanatlı atlarımız...

Güzel şarkılarımız vardı... ve sonsuz düşlerimiz...

#21Mayıs1864 senesine kadar mutlu mesut ve kimseye zararı olmadan yaşayan bir halk idik.
Fazla geldik Rus kafirine.
Çerkesler işci sınıfıdır tarım emekçisidir bundan gocunmamak gerekir. (bkz: http://www.cherkessia.net/makale_detay.php?id=3429)
Alevi'si olmayan tek ırktir.
Mantıları güzeldir.
içlerinde cem özdemir gibi türk düşmanlarını bulunduran rus sığıntısı etnik grup.
19. yüzyılda, özellikle 1864 yılında yoğunlaşmak ve başta Adığeler ve Abhazlar olmak üzere, Kuzey Kafkasya halklarının Osmanlı topraklarına yönelik zorunlu göçleri. Bu olay sonunda bir milyonun üzerinde bir nüfus Osmanlı topraklarına yerleşmiştir.

Güzel insanlardır.. Türkiyenin mozaiğindeki değerli parçalardandır...
Aralarında bir adet beni bulundurduğu için şanslı olan insan topluluğu.
Sığıntı olarak geldikleri türkiye'de bölücülük yapan halkımsı.
suriyeliler siktirsin gitsin diyen çerkesler var...
dansları çok güzeldir. izlemesi son derece keyifli oluyo.