bugün

sibel can'ın yaptığı eylem.
(bkz: pişmiş yumurta içmek)
(bkz: cig sut emmek)
yanlıştır efenim. tifo falan olunabilir. dikkatli olunmalıdır.
iğrençtir.
bülent ersoy tarafından yapılan aktivite. hiç denemedim ama kulağa hoş gelmiyor.
kuvvet verdiği için içilir. rocky balboa ivan dragon maçı öncesi 7 adet yumurtayı bardağa kırıp içmişti.
yumurtanın sarısında bulunan avidin isimli glikoprotein, biotin ile birleşerek biotinin emilimini engelledediği için yanlış bir eylemdir. 20 tane çiğ yumurta içildiği takdirde biotin eksikliği görülür.
mide bulandırıcı bir eylemdir. hayvansı özelliklere sahip bir bünye ister.
(bkz: çiğ yumurta içmek)
yumurta , bıldırcın yumurtası ise abes olmayan bir eylemdir.
ses kısıklığına iyi gelen eylem.
body buiilding yapanların su gibi içtikleri protein deposu.
çiğ yumurtada bulunabilen salmonella gibi bakterilerinin vücuda alınabileceğini bilmeyenlerce yapılandır.

ayrıca çiğ yumurtanın hiç bir besinsel değeri yoktur. body yapanların galon galon içtiği yumurtalar bi boka yaramaz vücutta protein sentezinde.

mutlaka yumurtayı haşlayarak tüketiniz, bilinçli olunuz.
vücut yapmak için başvurulan eylem. protein bakımından zengindir sonuçta.
annemin biz cocukken okula gitmeden önce "iskence" misali bize icirdigi nesne. o zamanlar igrenirdim, essek kadar adam oldum, hala igrenirim. bak yukariya da yazmislar, zararliymis iste. ben anneme de söylüyordum onu cocukken ama dinleyen kim....
ses guzellestirdigi soylenen, birkac kez cesaret edilmeye yaklasılmıs ancak henuz denenmemis eylem.
geceleri evdekiler uyuduğu için bir saat ses yapmamak adına bazen bir yumurtayla sınırlandırdığım eylemdir. hafif body sporuyla uğraştığım için geceleri proteinsiz kalmamak adına muhtacımdır kendilerine. ama en iyisi ve mide açısından haşlanarak yenmesidir efenim.
boğazdan yavaşça kayarken midenin hızlıca yukarı çıkmaya çalışma eylemi,kusmanın bir önceki safhası,metafaz diye adlandırılabilir.
kaslarını proteinle destekleme ihtiyacı duyan vücutçuların icraatı. fakat salmonella'dan ötürü zararlıdır. siz en iyisi haşlanmış yumurta yiyin.
bağırsaklarda probleme yol açabilecek eylem.
(bkz: hoş değil)
body buiildingteki çalışma hocalarımın patur kütür içtikleri şey. ben bir türlü sevemedim.
babamın bi ara beni ikna etmeye çalıştığı , aynı zamanda iğrenç hemde son derece zararlı bir eylemdir fakat kimileri tarafından hala kavranamamaktadır.
çocukken tavuk gıdakladığında kümese dalmamla yumartayı içmemin arasındaki kısa süreden dolayı doğal sıcaklığında içmenin lezzetine lezzet kattığına şahit olduğum eylemdir.