3
 • solcuysanız : adam gibi adamdı, dürüst ve centilmen bir beyefendiydi, tam bir asilzadeydi.

  akp li iseniz : zaten biraz pasifti, gitmesi gerektiği için gitti.

  bunun bir ortası yok mu ya?

  hani bir taraf iki gün önce yerin dibine soktuğu adamı şimdi "beyaz atlı prens" ilan ediyor,

  ötekiler ise iki gün önce arşı alaya çıkardıkları başbakanlarından "ya aslında biraz vasattı" diye bahsediyor.

  yapmayın arkadaşlar,

  bu çok hızlı bir dönüş olmuyor mu sizce de?
 • tanım: seni dinlemeyen bir insana uzaklardan okumayacak olmasına rağmen yazmaktır.

  bak şimdi ey eski sevgili, yılların verdiği yaşanmışlıklardan sonra cesaretimi topllayıp mesaj attım sana dile kolay kaç senelik bir hukumuz var ortada bir de aklıma gelen ''götünü gördüğün kızın yeri geldiğinde twitini bile okuyamıyorsun.'' tweeti o kadar basit insanlar değiliz ki diye biliyordum bizi. son bir kere daha adım atma hatası gösterdim sana karşı. zaten barışma güdüsünde olan bir durumda değilim sen ne kadar bıktıysan benden bende senden o kadar bıkmışlığım var ortada kendini saydığın nimet triplerinden çıksaydın keşke. normal iki medeni insanın yapacağı konuşma içine girseydik. kalkıp ''musait değilim'' ve ''konuşacak birşey kalmadı'' diyerek tipik türk kezban kızı tripleri girerek şaşırtmaları tavan yaptırdın bende. sonuçta biten ilişkimizin sebebi bir birimizi tüketmemiz daha da konuşulmayacak kötü bir durum yok ortada. kendini sana muhtaçmışım sanma çünkü ben zaten devam ettim hayatıma sende kalan bir kaç eşyam vardı onları isteyecektim sonuçta. teşekkür ederim seni ne kadar tanımadığımı gösterdiğin için bir insan kaç sene yanında olursa olsun yan yana gerçekten tanıyamıyorsun bir anda. yaşadığın triplere devam et dünya güzeli sonuçta o yaşadığın küçük evde dönmeyecek dünya elbette. sonuç olarak dünya güzeli bir yerlerde tekrar karşılacağız elbette belki sokakta yürürken yada bir kafe de ama ıssız adam filminin son sahnesi gibi olmayacak karşılaşmamız.

  sosyal mesaj: sevgili marslı erkeklere mesajım. kurduğunuz hayallerde başka kadınlar var olabilir ama başka bir siz olamaz hayat üzülüp mutsuz olmak için çok küçük zamanlarda yaşıyoruz malesef kendinize güvenin, bir yerlerde başka biri de olacak başka mutluluklarda kendinize inanın sadece.

  saygı ve sevgiyle

  not: cümle düşüklüklerim boldur af ola ama siz zaten anladınız beni.
 • Trakya'nın nevruzu.

  (Bak mesele trakya dedim, düzgün konuş lan ne demek trakya, türkiye orası türkiye, böldürme şimdi ağzını yüZünü demiyor kimse, neden demiyor, coğrafyamı dilediğimce adlandırmama kimse hiçbir şey demiyor, bilakis onlar da aynı adlandırmayı kullanıyor, ne ilginç değil mi... Neden sence?.., hiç düşündün mü?)

  Sokaklara dökülecek akşama kadar eğlenecek piknik yapacaktık, şenliklere gidecektik, slogan atmayacak, hiçbir ideolojik rererö yapmayacaktık, endişeli gözlerimiz sadece rakıyı fazla kaçıran dayıların ceketi beline takıp davul zurna eşliğinde göbek atarken ayarlarını fazla kaçırmasına karşı olacaktı, göklere Yükselen tek duman mangal dumanı olacaktı,

  ama hava kapalı ve yağmurlu.

  Çok mutsuzum.

  Olsun, bayram günüdür.

  Ederlezi piroz be ya... Asdfghhjjj...
 • Hizmeti kullanıp kullanmama diye bir olay yok. Sistem gayet açık,seni köle yapmaya çalışmaya zorluyor. işsizseniz sigortanız yoksa ülkede aldığınız her nefes için haraç ödemeniz gerekiyor. Sosyal devlet olup sağlık hizmeti vermek bir devletin vatandaşına bedava sağlaması gereken en temel insancıl haklardan biridir. Hala nasıl oluyorda hiçbir muhalefet partisi bu soygunu meclise taşımaz gündeme getirmez aklım almıyor. Akepe hükümetinin insanlara attığı en büyük kazık bu olsa gerek.
  bentabiki
  4 saat önce
  ... 5  :)   :( 
 • savcı rte'ye sorar:

  +tbmm'de ne yapıyordun?
  -tenimi bronzlaştırıyordum.
  +davutoğlu'nu niye uçurdun?
  -Güneşimi kapatıyordu.
 • ilk baktığımda 1800 liraydı, şimdi 3000 lirayı aşmış. *

  O parayla bir adet pompalı alıp evimin kapısında bekleyeceğim.

  Gitmeyi bırak, 6 yıldır hastane önünden geçmiyorum ulan.
 • işte bu korkutmaya yönelik tüm hareketlerin altında çocukluk var. şimdi bunlara ( gerçi bize de aynısını yaptılar) öyle deme allah çapar, şunu yapma yanarsın gibi korkuttular. bunlar da o korkuyu dışa vurunca bizi korkacak sanıyor. la ben bu ülkede biraz sorgulamaya gidince öyle deme allah çapar diyen yetişkin gördüm. bu adam sonra neden dindar kalıyor. kalır tabi, adam korkudan sorgulayamıyor ki, kötü bir şey düşündüğünde( kötüden kasıt şüphe burada) hemen çarpılacağını düşünüyor. yanacağından korkuyor çünkü öyle inandırılmış.

  biraz empati kurabilirsiniz belki diye farklı açıdan bir örnek vereceğim. mesela hristiyanlığa inanmıyorsunuz, bir hristiyan gelse ama öyle deme rab isa nın yolundan gitmezseniz şöyle çarpılırsınız, böyle yanarsınız, kazığı götten sokup ağızdan çıkartır deseler ne derece sikinizde olur?

  işte bunu cevabı bizim de cevabımızdır. zaten biri müslümanken ateist olmuşsa o korkuları kendi içinde aşmıştır. senin cehennem var dediğini o yüz kere düşünmüştür. bunlar yeni şeyler değil ve düşünmediği şeyler de değil.
 • Tarih-i Kadim'den daha önce bahsetmiştim. Bilmeyenler buyursun: (bkz: skywalker the conqueror/#31815800)

  Sözlük yazarlarının önemli bir kısmı mutlaka biliyordur. Avrupalı bilim adamları ve ilgi alanlarının tanıtıldığı popüler bir tasarım çalışması var. Ben de Tarih-i Kadim projesi kapsamında islam Rönesansı olarak adlandırılan 8. ve 15. yüzyıllar arasındaki dönemde yetişmiş; çalışmaları ve buluşları ile insanlığa çok şey katmış olan bilim adamları ve sanatçıların yer aldığı bazı modern afiş çalışmaları hazırladım. Bu tasarımlara dahil edilen kişiler farklı dinlere ve milletlere mensup olabilir. Burada öne çıkarılan, onların dinleri ve milletlerinden öte uğraştıkları alanlar ve insanlığa olan katkılarının vurgulanmasıdır. Şimdilik 8 tasarım eklemekle beraber zamanla yenilerini de dahil edeceğim.

  Not: Afişlerin boyutu küçüktür, internetinizden çok yemez.

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1049398/+

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1049400/+

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1049401/+

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1049402/+

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1049403/+

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1049404/+

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1049406/+

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1049408/+

  Tavsiye entry:

  (bkz: üç filozof/#32211545)
  (bkz: el memun/#32317748)
  (bkz: beyt ül hikmet/#31402497)
  (bkz: kurtubalı lübna/#31330145)
  (bkz: cabir bin hayyan/#31300191)
  (bkz: ebu l kasım el zehravi/#31376827)
  (bkz: wallada bint el müstekfi/#31435692)
  (bkz: halife memun ve aristoteles arasındaki diyalog/#31403687)
 • Az önce 100 metre kadar ileride havaifişek atılıyordu. Ben bilgisayarı kucağımdan atıp pencereyi açıp havaifişekleri çekmek isterken şöyle bir şey çektim aceleden. Zaten 5 tane falan attılar fakir fişeğiymiş çekemedim başka. Umarım beğenirsiniz.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1049274/+
  scar
  10 saat önce
  ... 14  :)  3  :( 
 • Öyle bir kedi düşünün ki zeytini yiyip çekirdeğini kenara bırakıyor.

  Kedi lan bu.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1049205/+

 • Advertisement
  Advertisement