bugün 1050 başlık

1. 29 mayıs 2015 cumhuriyet in dünyayı sarsan haberi

Çok ama çok büyük sıkıntı getirecek haberdir.

Zaten geçenlerde mit tırları ile ilgili tutanaklar vs sızmıştı. Şimdi bir de görüntüler ile bu durum deyim yerindeyse kanıtlandı. Bu işe akp, hükümet vs ekseninde bakmamak gerek. Bu direkt Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası arenada itibarını bitirecek bir şey.

Bu haber uluslararası camiada yankı duyarsa Türkiye'nin adı terör destekçisi olarak çıkar. itibarımızı da sıfırladılar sonunda!

Sonunda uluslararası alanda teröristte yaptılar ülkeyi.
    Boşuna demiyorlar onlar konuşur ak parti yapardiye.

Ben yine de bunun uluslararası alanda yankı bılmamasını istiyorum. Neticede adı çıkacak olan akp değil, Türkiye Cumhuriyeti. Ve bu sebeple ambargo vb yaptırımlar ile karşı karşıya kalmak açıkçası benim işime gelmez.

Ama olur da uluslararası camia sert tepki verirse bunun karşılığı bundan sorumlu olanlar için uluslararası savaş mahkemesi kaçınılmaz son olur. Ayrıca iç hukuk olarak bakarsak da bu düpedüz vatana ihanet suçudur.

10 gün sonra seçim var. Duruma seçim ekseninde bakarsak eğer, hdp barajı geçti hayırlı olsun. Bu görüntüler varken akp güneydoğuda oy falan alamaz kürtlerden. 10 gün boyunca hdp mitinglerde bu görüntüleri kullansa, ki kullanırlar; güneydoğudan alacağı kürt akpli oyları ile barajı güle oynaya geçer. Akp seçmenine ise etki etmez. Olumlu veya olumsuz olarak.

Sözün özü, hayırlı görüntüler değildir. Muhtemelen bir kaç saat içerisinde de yayın yasağı vs gelir.

O görüntülerdeki tırın mit tırı olduğu ne malumcular gelmeden bir edit çakayım, sabah internet sitesi, mit tırlarının gişelerde durdurulması görüntülerini yayınlamıştı daha önce:
    https://www.youtube.com/watch?v=AEUCxDdFz4g +

Görüntülerdeki tırın dorsesi ve çekicisi aynı. iki görüntüde de aynı habere konu olan tır ve dorse rengi aynı.

He bunu da aynı renk çekici ve dorse bulmak çok mu zor diyenler olacaktır illa ki. Doğru zor değil. Ama 1000 tane, kasalarca rus yapımı havanı herkes öyle kolay kolay bulamaz. Ki ayrıca 3 ay önce tutanaklar da saçıldı ortaya. Kimse kıvırmasın yani boşuna.

Kardeşim adamın da gol diyor. Hiç o tırların mit tırı olduğu ne malum demesin boşuna kimse.

laiklerin islamiyete sahip çıkması gerekiyor
her dinin olduğu gibi islamiyetide koruyan en büyük kanun olan laikliği benimsemiş insanların yapması gerekendir.

günümüz de islamiyet zor bir sınavdan geçmektedir. etrafı din tüccarları ve yobazlarla çevrilmiştir. önüne gelen değiştirmeye kendine uyarlamaya çalışmaktadır.

gerçek müslümanların bu durumları gözardı etmemesi ve dinine sahip çıkması gerekir.

not: entry yada başlık kesinlikle alaycı bir fikir yansıtmamaktadır. aksine oldukça ciddidir.
rte nin ayasofyacıları eli böğründe bırakması
ayasofya'da ibadet etmek istediklerini iddia edenlerin ne kadar yalancı olduklarını görmemizi sağlayan tutumdur.

yahu madem ayasofya'da ibadet etmek istiyorsunuz, işte sucukçu muhasebecisi talebinizi reddetti. neden sözde o kadar değer verdiğiniz fatih sultan mehmet han'ın hatırına sucukçu muhasebecisine iki çift laf etmiyorsunuz?

sizi gidi ikiyüzlüler sizi...
izmirli bir bayanı kızdırmak
bayan değil KADIN bu bir.

ikincisi sizin bu saçma seksist cümleleriniz yüzünden biz KADINlar KADINlığımızdan utanacak değiliz, artık kabullenin şu kelimeyi. KADIN utanılacak veya saklanacak bir kelime değil.

sizin gibi insanlar KADINlığı bacak arasında düşündüğü için emin ol sadece izmirli KADINlar değil kimse senin bu cümlelerini zerre kadar umursamayacaktır buda üç.
fuat avniden 7 haziran için hile iddiaları
işte Fuat Avni’nin şok iddiaları

“Güzel insanlar, şahit olduğum gerçekleri yazmak zorundayım. Asla ümidinizi kırmayın, seçim hilesi yapacaklara göz açtırmayın. AKP, seçim hileleri için A Takımı kurdu. A Takımı’nın illerde, ilçelerde, köylerde uzantıları oluşturuldu. Hile yapacak kişiler belirlendi. Yaklaşık 174 bin seçim sandığı ile ilgili hedefler verildi. Her sandık için en az 20 oy hırsızlığı hedefi verildi. Türkiye genelinde 3 milyon 480 bin oy çalmak istiyorlar. Hedefe göre %7 civarı oy hırsızlığı yapıldığında AKP’nin tek başına iktidar hedefi gerçekleşmiş oluyor. AK-Hırsızlar seçim günü sabah namazında en yakın camide dua ederek hırsızlık çalışmalarına başlayacak.”

“CiHAD OLARAK ELE ALIYORLAR”

“Tüm teşkilat bunu bir cihad olarak ele alıyor. Hırsızların Allah’tan duası da yakalanmamak. Ancak sandık bekçileri bu defa AK-Hırsızları tek tek yakalayıp deşifre edecek. Bu seçimde herkes dikkatli olmalı. Milli irade olarak gördükleri sandık, gerçekte milli iradeyi yansıtmıyor. Bunu en iyi AKP’nin AK-Hırsızları biliyor. AK-Hırsızlar 7 Haziran’da tek tek ortaya çıkartılacak. Bunu herkes görecek! Demokrasinin önündeki en büyük engel AKP’nin sandıklarda oy hırsızlığı için oluşturduğu hırsızlık çetesidir. %38′e düşen oyları, Anar-Genar gibi partiye yakın şirketler bilerek %45-46′larda veriyorlar. Sonra bizim dediğimiz çıktı diyecekler. CHP ve MHP gibi büyük partiler sandıklara sahip çıkarsa bu iş bu kadar kolay olmaz. Partilerin hepsi sandık açıldıktan kısa bir süre sonra nasıl olsa kaybettik diyerek gidiyorlar. Çoğu zaman ilçe seçim kurullarında AKP’liler dışında kimse kalmadığı için AK-Hırsız timleri her fırsatı değerlendiriyorlar. Başta CHP-MHP ve HDP olmak üzere toplumun tüm kesimlerine büyük ve tarihi bir görev düşüyor. istenildiği takdirde hiç bir ‘AK-Hırsız’ oy çalamayacak. Bunun yolu sandıkları korumak ve oylara sahip çıkmak. Seçim sandığına kadar oy hırsızlığı yapan AK-Hırsızları tek tek deşifre edeceğim.
allah ı kim yarattı
Burada ateistlerin anlayamadığı şey şu. Allah yaratıcıdır, yaratılmamıştır. Bu Allah'ı kuldan yani yaratılmış olandan ayıran fark. bir şey yoktan var olur mu diyorsanız cevap hayır. Allah da yoktan var olmadı. Allah hiçbir zaman var olmadı. O hep vardı. Çünkü zaman, var olma, mekan gibi etkenlerden bağımsız. Bağımsız olmak şöyle bir şey:

Bir yolda ilerliyorsun* yolda giderken uzakta bir dağ silüeti var. Bu dağ silüeti sen ne kadar ilerlersen ilerle hiç gözden kaybolmuyor. Geriye doğru ilerliyorsun ama yine gözden kaybolmuyor. Yolunda hiç bitmediğini fark ediyorsun.

Yol hiçbir zaman bitmedi çünkü yol bir çember şeklinde. Dağ hiç bir zaman gözden kaybolmadı çünkü bu çemberin merkezinde. Yolun üstünde değil.
sevgilinin geçmişi
gerçekten ciddi bir ilişki ise elbette sevgiliyi ilgilendiren durumdur. Yanlız sadece bilmek gereklidir, geçmiş değiştirilemeyeceğine göre irdelemek anlamsızdır. emin olun ki karşınızdaki geçmişte yaşanan hoş olmayan şeylerin hiç yaşanmamış olmasını sizden daha çok ister. yok ben didiklemeden duramam, hem de heçmişin hesabını sorarım diyorsanız, boş verin hiç sormayın, durduk yere kendinizin de, karşınızdakinin de canını sıkmayın.
farkında olmadan giden şeyler
Farkında olmadan giden, ve henüz yapmak isteyipde yapamadıklarımızı düşündürüp bizi derin hüzünlere sokan tek şey,

( Ömür.)
ben bu yazıyı sana yazdım
Ben seni çok özledim ya. Deli gibi. Böyle öküzler gibi özledim aşkım. Senin beni özlemediğini hatta aklına bile getirmediğini biliyorum. Olsun. Ben yinede gülüşünü falan özledim. Ne biliyim kokunu özledim. Ellerini özledim. Saçlarını, kocaman dudaklarını özledim. Göbeğini özledim bide.. Oturduğunda gömleğinin düğmelerini zorlayan göbeğini aşkım. Asla eskisi gibi olamıycağımızı biliyorken bunların hepsini özlemek öyle zor ki. Seni unutmak istemiyorum. Unutturma kendini. Nolur dön hadi. istemıyorum desemde, telefonlarını açmasamda ısrar et. istiyorum çünkü hemde çok.. Sadece kırgınım. Kırıldım, kurudum. Hayal kırıklığına battım. Affederim ama. Sen istersen affederim yine.. Yeterki iste be. Gel hadi birlikte uyuyalım. Film izleyelim. Ben yine kızlardan kıskanayım seni. Gizlice telefonunu karıştırayım. Sen yine gece evimin önüne gel apartmanı ayağa kaldır.. Evden kaçır beni. Kavga etmeyelim ama. Birbirimize vurmayalım. Telefonu suratımıza kapatmayalım. Ağlatma bundan sonra beni ha? Olur mu? Kalp acısından ağlamak çok farklı.. Sana değiş demiyorum zaten sen yine sen ol; delir, öfkelen, sarhoş ol saçmala sabahlara kadar.. Ben sadece beni artık üzme istiyorum. Beni seversen üzmessin hem bir sevmeyi denesen? ilk adım bak. Keşke okusan bu yazdıklArımı. Ben bunları sana hiç söyleyemedim. Söyletmedin..
sevgilinin geçmişi
bu konuyu gunumuz kizlari icin acmayin. ya siyiracak asamaya gelirsiniz ya elinizden bir kaza cikar yada bu durumu bile bile razi olur parlak boynuzlari takarsiniz. bazi seyleri bilmemek kurumus boka su serpmemek daha iyidir.
fethullah gülen
abiler faaliyetini sürdüren kişiler vardı bir zamanlar, hala varmı bilmiyorum, bir keresinde arkadaşın tavsiyesiyle gittik yaşım 15 bilemedin 16 falan, iki tane üniversite okuyan kişilerin yanına, bir müddet sohbet, muhabbet, çay falan içtik, bu iki abi mutfağa gittiler 2 dakika sonra bende tuvalete gittim tuvalet mutfağa çok yakındı konuşmalarına kulak misafiri oldum, konuşmaları aynen şöyleydi; oğlum bizim kadrodaki adamlar devlet dairesine geçti biz ne zaman geçecez falan diyolardı. o zaman anladım ki bu fetullah denen din adamı görünümlü, zibidinin bu abileri devlet dairesinde kadro oluştumak istediğini.