bugün 414 başlık

htc one (m8)

HTC Akıllı Göz ile bir kreatograf olun ve hikayenizi anlatma şeklinizi değiştirin.
Düğmeye basmadan mükemmel selfie'ler çekin.

gündemdekiler

1. insanın büyüdüğünü anladığı an

ismi lazım değil bir gsm şirketinin gönderdiği mesajda geçen "Gencligin ozgurluk alanina sadece 26 yas alti aboneler giris yapabilmektedir 26 yas altindaysan Cep Merkezinden kendini kullanici olarak tanimlayabilirsin" yazısını okuduğun an. başka sözüm yok hakim bey!

2. biri için yaşamak

bilemiyorum ama sanırım kötü bişey . o biri bi gün gittiğinde veya öldüğünde ne olur bilinmez. en iyisi kendin için yaşamaktır bunu yaparkende bi bencillik içine girilmemelidir zanlimca veya ikisinin ortasını bulacaksın.

3. komünizmin tamamen bittiği gerçeği

doğrudur bu dünyada bitmiştir.ama sanmayın ki bu istiyerek biten bir şeydir sadece dünyanin hızlı haberleşme ve birşeylere daima aç olmasından kaynaklanmaktadır neoliboşlarında devri elbet bitecek sonra tekrardan yeni arayışlara girecegiz banız ve görnüz....

4. aşkım marx alman para birimi di mi diyen kız

hayır bebeğim çok ünlü ingiliz bir gazeteci, ingiltere'de monarşinin yıkılmasına çok büyük katkısı olmuştur, türkiye'ye 4.dünya savaşında iltica talebinde bulunmuş fakat damat reşit paşa kabul etmemiştir, e koskoca paşa tabi kıçı kırık bir gazeteciyi mi kabul edecek, ve sevgili marks amsterdam'da bir foseptik çukuruna düşüp can vermiştir. Gizli bir müslüman olan marks'ın cenazesini de maymunkeş rüstem efendi kıldırmıştır cevabı verilesidir. Tekrar ediyorum, bilgi kirliliğinden gebersin şerefsiz.

5. hatırladıkça iç burkan garibanlık anıları

üniversite birinci sınıftaydım. yurtta kalıyordum. bir gün yurttaki akşam yemeğini kaçırdım. cepte nakit sıfır. kartların limiti dolmuş. burs kartındaki nakit avans bile tükenmiş. zaten sabahtanda hiç birşey yememişim. son çare olarak yurt odasında üç gün önce yenen çiğ köfteden biraz lavaş kalmış. arkadaşın dolabından da memleketten getirdiği kuru üzüm vardı. ama üzümden geriye poşetin dibinde kalan birbirine yapışmış taneler ve üzümden daha fazla olan üzüm sapları vardı. lavaş ve üzümleri bir güzel mideye indirdim. biraz farklı bir kombin olmuştu ama tadı fena değildi.

6. sözlüğe her gün eklenen basketbol görselleri

uludağ sözlük galerisinin yarısını kapsayan basketbol/basketbol oyuncusu resimleridir.

Futbol ülkemizde çok daha popüler bir spor dalı, doğal olarak sözlük gündemininde de basketbola göre çok çok daha fazla gündem olurken basketbol görselleri galeride ışıldamaktadır. *
    nedense bana her pazar sabahı trt'de yayınlanan uzakdoğu dizisini hatırlatır.

7. ben bu yazıyı kendime yazdım

Sen kimsinde duygusal bir şeyler hissediyorsun lan birine yavşak?

Sen, sensin olum.
    Piçsin lan işte. Kimi kandırıyorsun?

Hayat senin için eskiden böyle miydi?
    Karılar, kizlar, arabalar gelsin biri gitsin ötekisi....

Busun lan sen amina kodumun!

Şimdi adam ol, bırak bu hayalleri ve eski sikik hayatına dön.

Bu hayat sana göre değil.

Yine pic ol. Efendilik bu hayatta sana bir sikim kazandırmiyor belli.

8. biri için yaşamak

Birisinin ölümünüze üzülmemesi için yaşamaktır.

Belki de bu insanın hayatya kalma içgüdüdünden ötürü ortaya çıkan bir tabiri caizse bahanedir.

Şayet gerçeklik payı varsa yani gerçekten sadece birisi için yaşanıyorsa da yadırganmamalıdır, zira bu kişi belki annedir belki baba belki kardeş belki karın ya da sevgilindir fakat hangisi için olursa olsun bir bencil insan davranışı/tutumu değildir çünkü Başkalarının duygularını ve hislerini önemsiyordur.

Günümüzde bunca bencil insan ve sadece kendi menfaatlerini düsünerek yaşayan insan varken, değerinin bilinmesi gereken insandır.

9. biri için yaşamak

normaldir...
    hasta annesi yada cocugu esi icin olabilir.
    sakat bir yakini icin olabilir..
    ornekler cogaltila bilir.

napsin intihar mi etsin insanlar down sendromlu evlatlari alzeymir hastasi anne babalari var diye.

onlara bakmak icin calismak onlar icin yasamak zorundalar...

10. aşkım kafka şair mi diyen kezban

opera sanatçısı sevgili sevgilim hatta haftaya pera'ya yani yeni adıyla kadıköy'e geliyor gidelim mi deyip mahsun kırmızıgül konserine götürülüp kanser edilesidir, gebersin bilgi kirliliğinden şerefsiz. Tabi ciddi düşünüyorsan da git dönüşüm'ü hediye et derim aydınlansın azıcık, gerçi sıkılır ondan da. Oha dönüşüm eski kız arkadaşımda kaldı galiba spontane hatırladım.

11. hatırladıkça iç burkan garibanlık anıları

düne kadar geçerli bir hikayedir bu.

1 ay boyunca sadece ekmek-zeytin ekmek-salça ekmek-salça-çay mandalina gibi kombinasyonlarla kahvaltı yaptım. akşamları bazen 2 elma bazen makarna bazen de hazır çorba içiyordum. arada mükemmel bayırlardan oluşan okul yolunu yürüyerek 1.5 saat gidiyordum. sağolsun komşuların verdiği salça köy peyniri ve zeytinler ayakta tuttu beni. işte mandalinalar bi ara her sabah 3 tane yiyip onunla akşam 9 a kadar beklemekten olsa gerek midemi bozdu. doktora da gidemedim muayene ücreti olayından dolayı. zaten ilaç yazsa alamazdım.

sağolsun eve gelecektim bi çocuk internete yazmış. cuma bursa'ya gidiyorum isteyen atlasın götüreyim diye. telefonum yok zaten, ben de yorum yazdım mesaj ile ulaşır mısın diye. mesaj attı konuştuk da o getirdi buraya. neyse ki otobüs kartımda para varmış terminalden eve de sağ salim geldim.

dile kolay her gün 2 ekmek için 2 lira harcama kararı aldım. 28 gün kadar böyle geçti.

12. deliduman

"Ama böyle şeyleri konuşmak o kadar zordur ki. Böyle şeyleri susmak bile zordur. Hemen anlaşılır neyi sustuğu insanın, en usta yalancı bile bir şey yapamaz o noktada. Sadece salakça gülümseyebilir ve o haliyle kahreder karşısındakini, tabii kendini de kahreder bu arada. Her şey yıkılır böylece iki insan arasında, tuzla buz olur, ayagı kırık at olur, daha da düzelmez, ne geçmişe özlem kalır, ne gelecekten bir beklenti, ne de şimdi de yaşanabilir bir an, hiçbir şey kalmaz. Hangi sivri zekâlı zamanı üçe ayırmış ki zaten? Her şey o şimdide olup bitti çoktan, yaşananlar bitti, yaşanamayacaklar bitti, her şey yaşanamayıp bitti o şimdide. Çok mu karamsar? Çok mu umutsuz? Allah kahretsin! "

13. seninki dert mi diyen psikolog

Tek eleştirisi kürt barzo olan hafize kılıklı kezban. Aklı da terbiyesi de kısa bunun. Ürkekmiş peeeh nesi ürkek senden benden çok yol biliyor bu, seni kandırmış sadece sbag, masum prenses rolü oynamış.*

14. yazarların telefonuna gelen son iki mesaj

10 dk önce;
    "kurban olurum seni bana verene askmmmm"
    10 dk sonra;
    "Hattimiii kircammmm.... Bnnnn cokkk duygusal bir insanimm boyle cinsel içerikli konulara tahamul bile edemiorummmm ... Sana konuyuuu kapattt dedikce daha çok usteledinnn. BN boyle bi ilişki istemiyorum mm ben saf ve temiz masum bir ilişki istiyorum."
    Ben siktiri bastıktan sonra;
    "Sennn whatsapta naptn 12 de
    BNada yazmadn
    Naptnnnn
    Askm
    Bidaha birbirimizi uzmeyelim"

Amına kodugumun dengesizi.

15. ben bir karar verdim sözlük

(bkz: banane lan banane)

şaka bir yana bencillik zaten insanın doğasında vardır. aksini kimse iddia edemez. bunu değiştiremezsin. aşk, sevgi bunlar hep bencil duygulardır. hiç kimse ben şu kişiyi mutlu etmek istiyorum bu yüzden onunla birlikte olmalıyım demez. bu durumda yapılması gereken kendine en uygun kişiyi bulmaktır. tabi o kişinin de ne kadar dürüst olduğunu bilmen gerekir falan filan. o değilde bu prandelli'yi şutlasınlar artık. takımın ağzına sıçtı.