bugün 577 başlık

gündemdekiler

1. postmodern ikinci nesil yazar

Birinden bir kez soğuduğunda ya da bir şeye "olmaz, hayır" gibi cevaplar verdiyse onun için her şey bitmiştir. kafasında silinen bir şey için inadına inat yapmanız sanırım (ki kova burcudur kendisi) fayda etmeyecektir. geçmiş olsun.

2. son çizgiye inen sağ bek

Sabriyse topu rakibinin bacak arasından geçirip kendisi de ayni yerden geçmek suretiyle kale sahasına kadar kim varsa calimlayacak en son kaleciyi ve kale direklerini de calimladiktan sonra oyun haydaaaa benim kol bozuk Süleyman diyerek kapatilacaktir. Evet.

3. bilgi içerikli entry girmek

bilgi, yazıldığında değil aranıp bulunduğunda, altın madeni bulunmuş kadar değerli olduğu için, bilgi namına gireceğiniz entryleri asla kısıtlamayın kendinizden ve sözlükten.

yeri gelecek elindeki kitaba ulaşmak zaman alacak ama, şu zamanda şöyle bir entry girmiştim diye aratıp zihin jimnastiği yaptığınızda anlayacaksınız kıymetini.

4. son çizgiye inen sağ bek

çizgiyi görür görmez rakibe arkasını dönüp fantezi dünyasındaki karmaşıklığı futbola alet edenler vardır ki hiç çekilmezler. sağ bek dediğin sabri gibi olmalı rakibi görünce topa allah ne verdiyse vuracak. akraba olmaktan iyidir.

5. ali ağaoğlu

'beni seven faizsiz sevsin' diyerek son yılların modası olan 'dini kullanma' olayını çok güzel gerçekleştirmiş eleman.

işin garip yanı adam, sanki 50 ay vadeli sıfır faiz uygulamasını sadece kendisi yapıyormuş gibi bir hava estirmesi. son günlerde izlediğim tüm inşaat reklamlarında 50 ay vadeli sıfır faiz olduğu görülmekte zaten.

6. buradan çok uzaklara gidelim

Sabah yine monoton bir hayata uyanırsın. Artık saatin bile çalmasını beklemez olursun. Herşey o kadar aynıdır ki. ilk başladığın zamanlar 6 ya kurduğun saat, her geçen gün monotonluğun iyice oturması ve ritim kaznmasıyla 6:19 a kuruluyordur artık.
    Koşuşturur otobüse yetişirsin. Yetişemezsen minibüse 70kuruş daha fazla vermen gerekir. Derken metroya biner uyursun yarım yamalak. işe geldiğinde henüz kimseler yoktur çünkü erken gelmişsindir. Erken gelmezsen otobüsü kaçırır, 70 kuruş fazla verirsin minibüse. Göze alamazsın. Biraz haberlere bakayım internetten dersin ama sayfaları açtıkça için kararır, lanet edersin ülkeye, dünyaya. Dünyada her gün binlerce cinayet işlendiğini okuyup yaka düğmeni açarsın. Nefes almaya çalışırsın. iyice karamsar olursun sabahın 8 inde.
    Sonra iş arkadaşlarının yalandan şakalaşmaları başlar. Parayla ilgili günün anlam ve önemine binayen küçük atışmalar. O an klavyeye bir yumruk atıp, "yeter ulan gidiyorum, yerin dibine girsin işiniz" diyip çıkasınız gelir. Bineceğim, çok uzaklara gideceğim, buraları arkamda bırakacağım dersiniz ama akbilinizde o kadar kontör olmadığını hatırlarsınız. Bir belediye otobüsü ve bir metroyla en fazla nereye gidebilirsin ki. Derken bu yazıyı bile ofis bilgisayarından yazdığın aklına gelir. "Acaba okuyorlarmıdır" diye geçirirsin içinden.
    Sonra aklına sabahları 70 kuruş için işe 20 dakika erken geldiğin gelir. Tüm hayalleri bir kenara bırakıp işine gücüne dönersin. Hergün bu böyle olur.

7. pantolonu gösteren ütü

bir kaç şekilde uyarlanacak söz:
    -pantolonu gösteren ütü, kadını gösteren yaptığı ütü.
    -pantolonu gösteren ütü, ağacı gösteren kökü.
    -pantolonu gösteren ütü, devamı çok kötü.
    -pantolonu gösteren ütü, üniversitenin iyisi katü
    vb. uzar gider uzatmayın efenim konu kilit.

8. spor yaptıktan sonra oluşan kas ağrısı

Kaslardaki laktik asit birkiminin sonucu. Tabi uzun süre hareket etmediyseniz hiçbir tarafınız kipirdayamaz da. Halk arasında hamlamak da denir.

bir keresinde tenis oynama girişiminde bulunup yürüyemedigimi hatırladım. Spor senin neyine uyusuk sey.

9. kız kardeşin zenciyle evlenmesi

Sarisin kivircik sacli kizkardesimin boyle bir niyeti vardır.henuz 13 yaslarindayken bu isteğini dile getirmistir.kendisine sürekli sarisin afrikali dediğim için sanirim etkisinde kaldi.melez bebek istiyormus.

10. ismail küçükkaya

üç-beş haber okuyup kendini ülkenin sahibi sanan ya da söz sahibi olduğunu sanan spikerlerden biri. Sabahları iş için uyanmaya çalıştığımda zaplarken görüp, tuzukurluğun rahatlığını her halinden hissedebildiğim kişi.

11. evsahibinin almanyadan gelen oğlu

doğu almanya'nın adam edilmesi için, türkiye'den ucuz işçi transferinin yapıldığı dönemlerden kalan oğuldur.

orada aldığı para, buranın asgari ücretini epey geçmekte olduğu için, bir hava atma unsuruydu. oğlunun kazandığı para ile buradan ev almış.
    güya gurbetlikten sıkılmış dönüş yapmak istiyormuş. tabi tabi.
    biz burada ezildik, hor görüldük, gelip ecnebi yapımı renkli tv'mizle size hava atalım da egomuz yerine gelsin demiştir. ve siz o evden çıkmak zorunda bırakılmışsınızdır.

12. takkeli baş örtülü anaokulu

Ataşehir Esatpaşa Mahallesi ndeki apartmanın bodrum katında, MEB e bağlı olmayan bir anaokuluna, 5-6 yaşlarındaki çocukların başörtüsü ve takkeyle gittikleri görülerek, şikayet edilmesi.

http://www.telehaber.com/haberler/haber-6641334/

meb denetimi olmadan okul mu eğitim mi açılır? o zaman ingiliz takkeli dini adamlarını kendilerine göre Türkiye de yetiştirsin. Suriyeliler kendi adamlarını Türkiye de istediği gibi yeiştirsin. yahudiler gelsin, denetimsiz okullar açıp insanlarını yetiştirsin. ışit gelsin, okul açsın kafasına göre insanları alıp kandırıp okul diye yetiştirsin. sırplar gelsin, adam yetiştirsin. abd gelsin, bassın parayı, çocuklara okul açıp yetiştirsin. çocuk başına da para versin 5 bin tl ailelere...

YAHUU DENETiMSiZ EĞiTiM KURUMU OLUR MU BiR ULKEDE? SEN AVRUPA DA, ABD DE, RUSYA DA GiT DEVLETTEN DENETiMSiZ OKUL AÇ, EĞiTiM Mi VERiYORSUN, DEVLETE MiLiTAN MI YETiŞTiRiYORSUN, TERÖRiST Mi YETiŞiYOR, YAHUU MEB O YÜZDEN DENETLER, DEVLETE VE TÜRK EĞiTiM SiSTEMiNE ZARAR VERECEK ÖĞreTiLERi DE ENGELLER!

DAĞ BAŞIMI BU MEMLEKet! iYiCE YETKiLiLER SAÇMALIYOR...

13. allahsiz kitapsiz cahil kadin

bana aynı evin içinde 13 yılını verdiğini iddia eden bir yazar. allah allah ben niye hatırlamıyorum o 13 yılı. ekmek almaya falan gitmişsem demek ki bu 13 yıl boyunca evde değilmişim ondan.

bana tapıyormuş. tövbe tövbe. neden allahsız olduğuna açıklık getirmeme gerek yok heralde.

14. şerefsiz alper

(bkz: alpere günaydın mesajı atasım var)
    (bkz: alperi özlemenin yan etkileri)
    (bkz: günaydın alper seni seviyorum)
    (bkz: iyi geceler alper)
    (bkz: bir alper değilsin)
    (bkz: bir gün ayı alpere hediye edeceğim)
    (bkz: alpere açılmanın yolları)
    (bkz: ben bu şiiri alpere yazdım)
    (bkz: ben alperi seviyorum)

şerefsiz kelimesinin az kalacağı alper'dir.

15. büyük kürt silahlı kuvvetlerinin türkiyeye girmesi

musul-kerkük'teki türkmen katillerinin halayla karşılanması. "dağdan inip ovada" çatışmaya gelmişler.

en acısı da komşumuz olan, her gün selam verdiğimiz insanların; teröristlerin, peşmergelerin baş tacı edilmesini coşkuyla anlatması.