bugün 2143 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.
  1. beşiktaş

sonra gelip bu takıma sallamayın sevgili renktaşlar. hatayı dışarısı hariç her yerde arıyorsunuz. beşiktaş ın rakibi ne fenerbahçe dir ne galatasaray. beşiktaş ın ezeli rakibi; bu ülkenin hatta dünyanın karanlığıdır.

para babalarıdır. gücü elinde bulunduranlardır. onların kuklalarıdır. federasyonlar, merkez hakem komiteleri, disiplin kurulları. medyadır; kanallarıyla, gazeteleriyle, yorumcularıyla, haberleriyle.

bu ülkede gs - fb rekabeti üzerinden körüklenen futbol endüstrisi çok ağanın kesesini dolduruyor. fenerbahçe bir sene daha '' yıldız farkıyla '' geri de gösterilemez. lakin bu ikilinin arasına üçüncü bir oyuncu da dahil edilmez.

bu ülkede beşiktaş piyondur. anadoluda kahpe bizans, kız kardeşler arasında üçüncü büyük olarak anılır. hakemler, üç büyüklerin kayrılmadığını hep beşiktaş ı doğrayarak ispat ederler.

hepsinden önemlisi, beşiktaş bir kimliktir. gezide de vardır vanda da. ülkenin en kaliteli sosyo - kültürel değerlerindendir. en milliyetçisi de, en solcusu da, iyisiyle kötüsüyle bu vatana en çok sahip çıkan da beşiktaş çarşı kültürüdür. çarşının a' sında bulunan anarşi, bu dünyada big boss ların en çok korktuğu şeydir. beşiktaş ı en tehlikeli sınıfına sokan da budur işte. o yüzden muazzam bir baskı altındadır ve sürekli karalanıp aşağılanmaya çalışır.

üzerinden verilen mesajlar ve aşağılanan değerler:

şerefli bilmem kaçıncı: evet, şeref ve haysiyet alay edilen bir değer oldu ülkede.

ağlak beşiktaş taraftarı: hakkını aramak, isyan etmek, mücadele vermenin adı '' ağlamak '' olarak nitelendirildi.
    sezona süper başlar x. bitirir: ne yaparsa yapsın, ne kadar çabalarsa çabalasın kaybetmeye mahkum imajı. iyi insanların ümidini kırmak için birebir.

tinerci: evet, iyi işlere imza atanları çok çabuk küçültecek, itibarsızlaştıracak hareket tüm dünyada en çok bilinen taraftar gruplarından birini. insanlar ne söylerse söylesin, ne yaparsa yapsın kıymeti kalmaz. tinerci der geçersin ne olacak? ayık kafayla bok yemeye devam edersin.

kültür emperyalizmi ve algı yönetimi sinema/ tv sektöründen, hatta müzik ve resimden daha doğrusu sanat dallarından ayrılalı çok oldu. spor insanlık tarihinin her zaman bir köşesinde kendine yer bulmuş olsa da, küresel güçlerin kuklası olmaya özellikle doksanların ortasından itibaren başladı. hepimizin içindeki '' lan önceden daha keyifliydi bu işler. '' hissi; gelişen çekim teknolojisi, muntazam statlar ve sahaların bok deryası içinde boğulmasından kaynaklanmaktadır.

para... paranın olduğu yerde adalet olmuyor maalesef. bir insanoğluna 100 milyon euro ların ödendiği günlerden geçiyoruz. hiçbir güç o kadar paranın bir avuç insanın göstereceği emeğe göre, daha doğrusu kontrol edilemez şekilde piyasada dolaşmasına izin vermez. kulüp satışlarının çok hızlanması, her para babasının bir kulübünün olması tesadüf değil.

oyuncular artık sadece futbolcu değil kanaat önderi gibiler. imaj maker ları var. istedikleri gibi yaşayamıyorlar, istedikleri gibi konuşamıyorlar. kim bilir, belki de istedikleri kulüplerde oynayamıyorlar? herkesin hayali real - barça - münih midir? hayır ama size bunu satıyorlar.

ha bu arada... menajerlik ağları ve sponsorluklara hiç değinmedik.

bir transferden kaç kişi ekmek yiyor biliyor musunuz? oyuncu, menajeri, menajerinin mafya ağı, yetiştirici kulüp ve satın alan kulübün bir takım yöneticileri. bunlar parazittir ve saha içine dolaylı yoldan etki ederler.

bugün menajerler kulüpleri ve milli takımları idare ederler. '' lan bu adam buraya nasıl geldi! '' veya '' bu herifin milli takımda ne işi var! '' dediğiniz şey menajer baskısıdır. düşünün en basiti bizim milli takım... kaçının menajeri ahmet bulut? burada menajerin isteği şudur:

- oyuncum vitrine çıksın, ben de voleyi vurayım.

peki buna kimse karşı gelemez mi? gelemez. bir kere milli takım teknik direktörleri ilelebet o görev için orada bulunmazlar. siz x menajerin istediği oyuncuyu oraya çağırmadığınız zaman, gelecek kulübünüze alacak oyuncu bulamazsınız.

kulüpler bazı ise daha da iğrenç. x menajerin oyuncularının kadrosunun %80' ini oluşturduğu bir takım düşünelim. menajer neyi ister? o takımın şampiyon olmasını. neyi kullanır? aynı ligde diğer takımlardaki oyuncu kadrosunu.

peki siz kulüp olarak mamasını kestiğinizde başınıza ne gelir? oyuncularınız fişteklenir ve transfer akışınız da kesilir. çünkü menajerlik sistemi dolaşım sistemi gibidir. ana ( toplar - atar) ve kılcal damarlar gibi. ast üst ilişkisi vardır ve herkesi/ her şeyi birbirine bağlarlar. bu yüzden cristiano ronaldo menajerine ada hediye edebiliyor, bu yüzden arda turan ne hikmetse barçaya gidebiliyor. kokuşmuşluk diz boyu.

sponsorlar ise paralı başkanlar ile birlikte bu çarkın amına koyanlar. kapitalizm için bir sporu feda edenler. bütün kokuşmuşluğun sebebi bütçelerin bu kadar tavana fırlaması. bir sponsor düşünün:

sahibi, aynı zamanda bir tv kanalı sahibi.
    sahibi, aynı zamanda birkaç gazete sahibi.

aynı zamanda bu sponsor, ülkenin federasyonuna da sponsor oluyor. milli takımlar ana sponsoru geyiği. branş branş, ilmek ilmek. ülker i örnek verebiliriz mesela. hem çoğu spor federasyonuna hem de fenerbahçe nin çoğu branşına sponsorlar.

bu da menajerlik sistemi gibi kollara ayrılır. bir para babası, çeşitli şirketleri üzerinden hem sponsor olur, hem haber yaptırır, hem yorum yaptırır, hem de kuruluşlar üzerinden baskı kurar.

ferit şahenk kimmiş bir araştırın isterim.

kepazelik üzerine kepazelik. hakemlere, yayıncı kuruluş denen zırvaya hiç girmiyorum. futbolu bir '' uyutma '' politikası olarak kullanan mevcut hükumete hiç girmiyorum. adana ve izmir takımlarına yaşatılan kıyımlara... midem bulanıyor çünkü. bahsettiğim her birim birbiri ile temas içindedir. böyle olunca ne oluyor?

bir savcı basit! bir şikenin peşine düştüğü anda ülkedeki bütün karanlık organizasyona kadar ulaşıyor ve pek tabi karşısında duramıyor. fenerbahçe nin aleni şike yapıp yırtmasının sebebi budur. rant büyük, rantı kollayanlar çok çok büyük. hep taşak geçtiğimiz dış mihraklar işte bu gibi alanlarda baş gösteriyorlar.

yabancı anana gelmez, parana gelir. böyleyken böyle dostlar. o yüzden şampiyonluk için beşiktaş ı tutacak arkadaşlarım, genç kardeşlerim varsa lütfen bu yazıyı sabırla okudukları için gözlerinden öpmekle birlikte; bıraksınlar. yüzleri gülmeyecek çünkü.

ama hayallerle uyumaktansa gerçeklerle yaşarım diyen cesaretli abilerim/ kardeşlerim varsa onlara da helal olsun diyeyim. hiç kolay bir şey değil çünkü. hayatta bir avuç başrol ve milyarlarca figüran olduğunu görmek. dönen tiyatronun farkında olmak, küresel hipnozun etkisinden çıkabilmek. naruto izleyenler mugen tsukuyomi dediğimde çakarlar mevzuyu. yalancı mutluluk, sahte düzen.

beşiktaş ı futbol takımınız olarak değil hayat kimliğiniz olarak taşıyın. hz. ibrahim in atılacağı göğe yükselen ateşi söndürmek için bir damla su taşıyan karıncanın cevabı gibi; hiç olmazsa safım belli olsun. safımız belli olsun mübarekler.

özet: (bkz: mesele futbol değil sen hala anlamadın mı)

not: beşiktaş da bu işin maktulü değil katillerinden ise, onun da amına koyayım.
    not2: alttaki cevap veren salağın haklı bulduğunuz tarafları varsa açıklamak için bir özel mesaj kadar uzağınızdayım.

• Terörist selahattin demirtaş'ın sözleridir.

Devlet, teröristleri ihbar edene, 4 milyon lira ödül vereceğini açıkladı.

Selahattin demirtaş ise;

"Komşularınızı, para için ihbar etmeyin. ispiyonculuk onursuzluktur." dedi.

Şimdi, etnik kökeni belli olan bir parti var. Ama millet uyuyor.

http://m.haberturk.com/gu...spiyonculuk-onursuzluktur
    problem nedir
    1 saat önce
    ...
  • biz ülkeye almak istemiyoruz adam eve al diyo. size bi iki buçuk çekip yollamakla kalıyoruz idare edin.

bizim ülkemizin insanları huzur ve rafah içinde sanki amg bi de onları getirdiker başımıza. yakında biz bu ülke için beraber savaştık 2500*2 yıllık tarihimiz var diye başımıza geçerler.
    maxblack
    2 saat önce
    ...
  • mabel matiz

1487.
  • Çok açık ve net söylüyorum. Bu adam 28 yaş üzeri, evde kalmış kız kurularının yegane şarkıcısı. Özellikle toplu taşıma araçlarını kullananların telefon melodisi yaptığı, şirket aracı ile işten eve, evden işe giderken bangır bangır "gel" isimli parçayı çaldıkları yapmış olduğum uzun incelemeler sonucunda kesinleşmiştir.

Özellikle şirketler tarafınsan verilen 34 plakalı kiralık araçlardaki kız kuruları; 100kg mmakyaj, slim fit beyaz gömlek, diz üstü mini etek ve ayaklarının 2 katı büyüklüğündeki süper topuklu ayakkabıları ile ağızlarında sigara ile hayvan gibi sesi kökleyerek yolculuk ediyorlar. Yok hani topluluk içerisinde, iş ortamında son derece kibar alımlı ve flörtöz olan bu bayanlar otopark katına geldiklerinde arabaya 3-4 adım kala bir anda o moddan kurtulup daha arabaya binmeden sigarayı ateşleyip, arabaya bindikten sonra o devasa topukluları çıkartıp bir andan mutasyon geçiriyorlar.

Ulan amına koduklarım;

Toplu taşımada telefona medoli yapanlar genellikle iş çıkışı 4-5 kız (muhakkak aralarında kafasına battaniye tarzı baş örtüsü takan bir sözde muhafazakar vardır) birlikte genellikle birkaç kafe tarzı mekanın aynı bahçeyi veya aynı avluyu paylaştıkları kafeler bölgesinde oturup kendi hallerini görmeden çevredeki erkekler hakkında ileri geri salak, saçma yorumlar yaparlar. 1000 - 1200 TL'ye günde 8 saatten fazla eşşekler gibi çalışan bu vasıfsız tipler karşılarına çıkartılan veya onlara ilgi gösteren adamları sanki kendileri Kral Faht'ın torunuymuş gibi bir bahane bulup beğenmemezlik yaparlar.

Kokoş olan modeline gelince; Çalıştıkları yerde 20 kişiye boncuk dağıtıp bunların ikisi, üçü ile zaten işi pişirmişlerdir. Çok yayılmamakla birlikte zaten aynı şirkette çalışan erkekler kendi aralarında bunun nasıl amuda kaldırıp çakıldığını birbirlerine anlatırlar. Yukarıda anlattığım gbi iş çıkışı barzo moda girip kiralık araç ile eve gittiklerinde hemen bir şeyler atıştırıp, duş falan aldıktan sonra kanki dediği sözde arkadaşları ile sözleştikleri mekanda buluşup içmeye başlarlar. Daha sonra sosyal medya tarafında hemen masanın resmi paylaşılır ve paylaşılan resim buna çok ama çok yakındır.

Bu kokoşlar haftanın 2-3 günü bu tip ortamlarda takılır. Ortamdan çıkınca çorbacıya gidilir ve daha sonrasında bir güzel pompalanıp duş dahi almadan evlerine dönerler. Ondan sonra vay efendim ben evlenemeyecek miyim. insanlar neden bu kadar iki yüzlü? bütün erkekler şerefsiz, hepsi seni kullanmaya bakıyor.

Daha da yazmıyorum arkadaş. Mabel Matiz derken konu nerelere dallandı budaklandı.

Edit: Adama doğum gününde döşer gibi entry yazmış bulundum. Kusura bakmasın artık.
    heinrich
    3 saat önce
    ...
  • ilk konuşan mahkum adam şia mezhebinden olduğunu söylüyor. Sonra ya (bkz: necef)liyim diyor ya da soyadım necef gibi bir şey diyor. Ondan sonra (bkz: sistani) ile ilgili bir şey söylüyor merci'i sistani diyor heralde ona bağlıyım falan diyordur anlayamadım o kadarını.

Tanım: ışid denen şerefsizlerin insan katletmesidir. Kanım dondu videoda.

Edit: videoyu dikkatlice bir daha dinledim. Mahkumların hepsi necef'li olduğunu söylüyor. En sonda konuşan ışid militanı da kim islama fitne sokar, ehl-i sünnet vel cemaat'ten ayrılırsa böyle olur gibi bir şey diyor heralde. Yani o... çocukları o insanları sırf mezhepleri farklı diye yakmış. Ulan bana değil allah'a vereceksiniz hesabını allah'a!!

Edit2: biraz daha anlayabileyim diye başa sarıp duruyorum. Dayanamıyorum. Yaka yaka insanların canını alıyorlar. O insanların yanışları... hem de ne için. Mezhebi farklı diye. Allah belanızı versin..
    tomris hatun
    4 saat önce
    ...
  • + ya o değilde cnm bu arada isim neydi

- hamdi

+ hehe hamdi nenenin adı idi herhalde baban sana kattı.

- yoo dedemin adı idi.

+ deden trans idi ozaman.

- ne diyorsun o.c

+ erkekmiydin amk.

- sus ananı sikerim.
    kafam bir milyon
    5 saat önce
    ...
  • en büyük hazinem, Şu dünyada ailemden sonra bana verilmiş en büyük nimettir.

Türklüğü yüceltmek damarında "türk" kanı akan herkesin yapması gereken bir eylemdir. Biliyorum ki bunu yaptığınızda "ırkçı, faşist, barbar vs" diye ötekileştirilip dalga konusu olacaksınız. Pes etmeden, yılmadan bu yolda ilerleyip davanız için ufak da olsa bir şeyler yapın.

Türk olmak savaşmaktır; fikrine, tarihinin şânına, atalarının yüceliğine karşı olanlar ile savaşmaktır. Kalem ile olduğu gibi yeri geldiğinde bileğinle de savaşmayı gerektirir.

Türk olmak sorumluluk almaktır; Hakkında yapılan önyargıları yıkmak bize bıraklan bu asil mirâsa sahip çıkmayı gerektirir.

Türk olmak yalnız kalmaktır; Yeri gelir size destek çıkacak kimseyi bulamazsınız, her taraftan gelecek baskılara göğüs germeyi öğrenmek sizin görevinizdir.

Türk olmak çok çalışmayı gerektirir; Okuyup kendinizi her zaman geliştirmeli, hem sahip olduğunuz ideolojinizi hem de size karşı olanların ideolojisini çok iyi bilmenizi gerektirir.

Milli benliğine sahip çıkan tüm kandaşlarıma selam olsun. Tanrı türk'ü korusun...

Dipçe: ön yargılı olanları konuşmaya bekliyorum. Özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
    kutlukbilgekagan
    6 saat önce
    ...
  • hümanizm ayağına pkk'yı savunan vatansız berdel mahsülleri yapmıştır.biz unutmuyoruz.yakında görüşürüz elbet.
    https://twitter.com/neo_o...status/638243528863125504
    yoldas1453
    7 saat önce
    ...
  • kız kardeşinin mastürbasyon yaptığını bir şekilde anlasa kız kardeşini recm ederler ama iş el kızına geldi mi aşağılar dururlar

hem erkeğim hem de türk'üm ama harbi tiksiniyorum bizim milletin yarısından amk , bunun gibi kendi anası bacısı haricinde hiçbir kadına kıymet vermeyenler bi yanda , 1 adama 20 kişi demir sopalarla dalıp dayak yiyen sözde delikanlılar bi yanda , atasını vatanını tanımayan kalleşler bir yanda , tecavüzcüsü sapığı bir yanda , allahım çıldımamak elde değil.

ne lanet bir millet olduk biz amk ya.
    bob lee swagger
    7 saat önce
    ...
  • Tren ile Ankaradan izmire gidilmektedir. Kardeş çok yaramazdır ve durmadan sağı solu kurcalamaya çalışmaktadır. Birden sorar:

-Abla bu tren neyle çalışıyor.
    -Pille çalışıyor.
    -E ya pil biterse?
    -istasyonda şarja takılıyor pili bitince.
    -Peki gidip bakabilir miyiz?
    -Hayır olmaz, elektrik çarpılırsın. O yüzden hiç bir yere dokunmadan yerinde oturmak zorundasın.
    -Sahi çarpılır mıyım?
    -Evet.

Bu salak muhabbet sayesinde rahat bir tren yolculuğu yapılmıştır... Ve evet kardeş hala saftır...
    dilanora
    9 saat önce
    ...
  • esra erol

787.
  • bu kadın ilk flaş tv'de dest-i izdivaç'ı sunuyordu. sonra şansı yaver gitti star'a geçti. bir süre kaldı orada. ne kadar kaldı, hatırlamıyorum. sonra star tv buna bir sezon için aylık 120 bin tl teklif etmişti, beğenmemişti. atv fazla teklif edince oraya geçti. sonra star tv zuhal topal'la anlaştı. sonra atv'de kaç sezon kaldı hatırlamıyorum. orada baktı iyi kazanıyor. bayağı şımarmaya, insanları azarlamaya başladı. hayatın anlamını çözmüş, çok görmüş geçirmiş havalarına girip bu yüzden kendini en yetkin ağız sanmaya başladı. sonra birkaç yıl önce fox tv'ye geçti, aylık 500 bin tl karşılığında. böyle içten ailenizin kızı gibi takılıp samimi olduğunu insanlara yutturduktan sonra insanları kafasına göre azarlama hakkını elde ettiğini sanıyor. bir de azarladıktan sonra hipnotize olmuş gibi onu alkışlayan tayfa bunun suratına böyle aptal bir gurur ifadesi katıyor. kadınları erkeklerin parasına bakmayın diye azarlayıp, kendisi o adamlara tepeden bakıyor. aynı adamlarla sokakta karşılaşsa suratlarına bakmaz. herneyse şimdi atv buna aylık 1 milyon tl teklif etmiş. kocasına da bir milyon tl teklif etmiş yapımcısı olarak. şimdi koşa koşa oraya gitmiş yine. diğer yandan instagram'da tevekkül edelim tarzında paylaşımlarda bulunup çok imanlı biriymiş gibi takılıyor. öte yandan siyasi konularda da hükümet yalakalığından başka hiçbir muhalif, halktan yana bir tutum göremezsiniz kendisinde. mafya babasının oğluyla evlendi, şimdi ikisi çatır çatır paraları götürüyorlar. ama çok imanlı. tevekkül edelim, kanaatkar olalım, lütfen. yersen.

tanım: ukala, hadsiz, paragöz karının teki.
    bendekalanlar
    10 saat önce
    ...