bugün

misak ı milli

bu topraklara göre musul ve kerkükün yanı sıra batum ve batı trakyada türk bölgesi olarak gösterilmiştir. Söylenene göre bu haritayı ilk olarak atatürk bir ittihat terakki toplantısında 1909'da hazırlamıştır.Fakat 1909 yılında Osmanlı toprakları bu haritasnın iki katıydı.Buna mukabil olarak eğer atatürk'ün bu sınırlara çekilmemiz gerek sözü gerçekse nasıl oabilirde ozamanki vatan topraklarından çekilelim diyebilmiştir diye düşünüyorum.Bazı arkadaşlarım geleceği görmüş ondan falan diyor o zaman bu gün çıksın biri desinki ben geleceği görüyorum güneydoğudan kıbrıstan çekilelim çekilirmiyiz? Elbette hayır.Arkadaşlar yine atlıycaklar isyanlar vardı o bölgelerde diye.isyan dedikleri dağdaki eşkiyalar ile halktan bazılarının Osmanlıyı istememesi.Aynı örnekler günümüzdede mevcut kıbrıs'ta askerlik yapanlar iyi bilir kıbrıslıların Türkiye'yi istemediğini.Ayrıca güneydoğudada isyanlar mevcut.En ufak olayda terör örgütü flamalarıyla sokaklara dökülüp polise askere saldırıyorlar.Buraları tehlikeli deyip çekilmeyi düşünüyormuyuz?veya düşünen irine ne deriz? Bence atatürk böyle bir şey demiş olamaz.Böyle bir düşüncesi olmadığını temenni ediyorum ve böyle bir şey demediğine inanıyorum.Vatan toprağı kan gölü ile dolu olsa bile kutsaldır.Kan dökülmeden teslim edilmez.

Not: Çok merak ediyorum acaba bu sınırların içinde neden makedonya,girit ve halep yok? zira misak-ı milli haritasının hazırlandığı dönemde makedonyada Türk nüfusu %76,halep'te % 71,Giritte % 61 , %42'lik Türk nüfusu ile batum ve
%52 ile Erbil Türk bölgesi oluyorda buralarıda Türk bölgelesi olarak neden sayılmıyor anlayabilmiş değilim.
güncel Önemli Başlıklar