bugün

nba 2k9

pc'deki versiyonunu oynadığım zaman beni her açıdan etkileyen, ps2'de oynadığımda ise büyük hayal kırıklığına uğratan oyun. tabii ki playstation ile bilgisayarın görüntü kalitesinin aynı olmasını bekleyemezsiniz ama bu kadar da fark olması beni gerçekten çok şaşırttı. ilk olarak pc versiyonunu kuzenimin bilgisayarında oynadım. benim bilgisayarımın oyunu kaldırmamasından dolayı da playstation 2 aldım. bu oyun, bana ps2 aldıran oyun olarak kalacaktır aklımda. pc versiyonu ile ps2 versiyonunu karşılaştırınca en büyük fark grafiklerde ortaya çıkıyor. pc'deki versiyonu gerçeğe inanılmaz derecede yakınken ps2'de çizgi film düzeyinden biraz daha iyi ve oyuncuların tipleri de tabii ki çok daha iyi pc'de. pc versiyonunda aşırı derecede ayrıntı bulabiliyoruz. taraftarların davranışları ve oyuna etkileri çok fazla iken ps2'de bunu göremiyoruz. ayrıca eğer detaylarla ilgileniyorsanız, "edit player" bölümünde oyuncunun birçok özelliğini değiştiremiyorsunuz. en azından oyuncunun numarasını değiştirebilsek çok daha iyi olurdu. pc'de ise oyuncunun karakterine kadar ayarlama yapılabiliyor. ps2'nin üstün olduğu nokta ise "street" bölümü olarak gözüküyor. en azından çok fazla seçenek sunuluyor oyuncuya. maçın yapılacağı yer için birçok seçenek var. hava durumunu ayarlayabiliyorsunuz. yağmurlu ve normal hava seçenekleri yer alıyor. bir diğer güzel yanı da oyuncuların sokak maçlarına eşofmanlarla çıkması olmuş. eşofmanların seslerini de duyabiliyoruz oyunda.
pc versiyonunda oyuncular maç içinde konuşabiliyorlar. bu da çok güzel bir özellik bana göre. ps2'de de bu özellik yapılabilirdi. ayrıca ps2'de spikerin sesini duymak gerçekten çok zor. duysanız bile anlamanız çok zor. çünkü taraftarların sesleri her zaman spikerin sesinden fazla çıkıyor. spikerin sesini yükseltip alçaltabiliyoruz. ancak taraftarın sesini alçaltamıyoruz. bu yüzden maç boyunca spikerin sesini duymak zorunda bırakıyor bizi 2k sports.
güncel Önemli Başlıklar