bugün

bir ev hayvani olarak lagim faresi

lağım faresi(sıçan) yakalama yöntemleri
bu türe artık fare demek aslanan kedi demekle birdir. bunları yakalamaya çalışmamak mümkün mertebe uzak durmak en akılcı yöntemdir.size bulaşmayan her sıçanın bin yaşama hakkı mevcuttur.çiğnetmez namuzsuz.
#8970879 nolu entry de bu hayvanla girilmiş bir macera detayları ile anlatılmaktadır. hayatınızı derinden etkileyebilecek bu hayvandan tekrar ediyorum uzak durunuz. gene de kaşınanlar için.
1)tahta kapan metodu: bu hayvanlar kısaca sıçan, öyle minik kapanlara bakıp gülerler ancak.kedi kaçırandır bunlar küçücük kapan ne yapacak. o sebeple girebileceği büyüklükteki tahta kapanlar gerekmektedir. yani en azından eskiden bunlar lazımdı.
* haşlayarak öldürme metodu: bu metod tahta kapanla yakalanmış sıçanı yok etmek üzere tasarlanmıştır.zira sıçan tahta kapan içerisinde halen canlıdır. kaynar su itina ile kafasından aşağı dökülerek beyninin 100 cantigratta buharlaşmasını seyretmek ve seyrederken küfür savurmak insanoğlunu en rahatlatan unsurdur.çocukların yanında yapılmaması özellikle tavsiye olunur.genç dimağların yamulması söz konusudur.
*demir sokma metodu: bunda da canlı olan sıçan kızgın olursa daha iyi olan demir darbeleri ile öldürülür.
*kapanın kapağını açma metodu: bu yöntem tavsiye edilmez çünkü yine dönüp dolaşır sizi bulur ve artık kulak,parmak allah ne verdiyse götürür.
2) paten metodu: bu yöntem tamamıyla bana özgüdür. efendim bizim almanyada amcamız var icabında.bunun oğluda var oğlunun eskilerini lüçükken biz giyerdik.eski dediysem pırıl pırıl.çocuk o kadar şişmanki 2 ay önce alınan 2 ay sonra olmuyor. hatta o kadar şişmanki benim lisede giydiğim gömleği herifin ilk okul fotografında görüp dumura uğramıştım.sonra zayıfladı filan boyda var yakışıklı bişi oldu...
hah nerde kalmıştım.gene bilimsel makalenin içine etme yöntemi buldum hayırlısı. bunun pateni vardı artık bizim kullandığımız tabi patenin fren sistemi yok. oyüzden iki ayak giymek zor oluyor.bir de bizim mahalle yokuş iyice imkansız. bundan olayı bu patenlerin birini ben birini kardeşim kullanıyoruz(yine bu sebepten benim ayakkabıların hep sol teki aşınırdı) gene günlerden bir gün arkadaşlar koşturuyor ben de peşlerinden vınnn vınnn kayıyorum. tabi onlar benden daha hızlı ben artık arkadan takipteyim.niye koşturduklarını da bilmiyorum aslında.bunlar yöndeğiştirip bana doğru koşmaya başladılar. ben de canlarımmm ne de severler beni diye daha bi vınnn vınnn hızlandım sonra arabalar kasise gelince hoplar ya benim paten de öyşe oldu bir de baktım.ezmişim sıçancağızı ya işte böyşe sevgili seyirciler...
3) defeleme metodu: bu yöntemde sıçanı öldürmeyeceğinizi kendisine beyan edip diğer her yeri kapatıp sokak kapısını gösterirsiniz.çıkarsa çıakr.çıkmazsa artık bilemem.bizimki çıkmıştı.
4) ayakla ezme metodu: hiç bir insan evladına tavsiye etmeyeceğim metoddor.nedenini yukarıdaki entry i okuyunca anlayacaksınız

not:ekşiden kopyalayıp yapıştırdım. uzun bir bilgi olmakla beraber konuyla ilgili kısmının yeterli olacağını umuyorum...
hatta ben o entry deki hikayeyide kopyalayayım tam olsun
not3.1: yazarlardan bazıları emeğe saygı amacıylan bunu yazan yazarın da rumuzunu belirtmemi rica etmişler efendim crowftd isimli yazar arkadaşımız tarafından yazılmış...
güncel Önemli Başlıklar