bugün

osmangazi köprüsü için dakikada 9500 tl ödenmesi

günaydın çokomeller.

size de günaydın soygun düzenini savunan dalyaraklar.

dün yıllık 1 milyon 317 bin yolcu garantisi verilen zafer havalimanına 4 ayda sadece 61 yolcu gelmesini savunmuştunuz.
(bkz: zafer havalimanına 4 ayda 61 yolcu gelmesi)

bugün de aynı omurgasızlığı gösterip soygun düzenini savunmanızı ve yetim hakkının gasp edilmesine omurgasızca destek oluşunuzu izlemek için bir de köprüleri yazayım dedim.

malum tam kapanma dönemindeydik geçtiğimiz günlerde.
haliyle köprüler, otoyollar boştu.
hoş bunlar doluyken bile milyonlarca dolar garanti geçiş ücreti ödüyoruz ya. işte bu 18 günlük tam kapanma döneminde de bu geçiş garantileri işlemeye devam etti.
araç geçişi fazla olmadığından haliyle milletin ödeyeceği meblağda da artış oldu.

örneğin, yap işlet devret sözleşmesi kapsamında, osmangazi köprüsü için verilen geçiş garanti sayısına göre, köprüden 1 saatte 1666 aracın geçiş yapması gerekiyor. bu da dakikada 28 araç geçişi demektir.

beher dakikada geçmesi garanti edilen 28 araç için ödenecek toplam geçiş garantisi dolar üzerinden 1156 dolar yapıyor. bunu da türk parasına çevirdiğinizde 9500 tele eder...

yani, osmangazi köprüsü için her dakikada 9500 tl ödüyoruz.

ben misal bu entryi girerken 5 dakikadır yazıyorum, bu 5 dakika boyunca bize giren 47500 lira oldu...

tabi aynı şey yavuz sultan selim köprüsü için de geçerli.
yavuz sultan selim köprüsüne de günlük 135 bin araç garantisi verildi. geçmeyen araçlar için ise araç başına ödenecek meblağ 3 dolar artı kadeve...

onun hesabını da siz yapın artık çokomeller...

şimdi bu soygun düzenini pandemi var, salgın var, kapanma var ne yapalım diye savunacak angutyolara peşin peşin cevabımı vereyim.
pandemi var, kapanma varsa, o yap işlet devret sözleşmelerinde mücbir sebep maddesi var.

hükümet şayet halktan yana, sizden yana olsa bu gibi durumlarda mücbir sebep maddesini devreye sokar ve ödemeleri durdurur.

hadi hoşçakalın çokomeller.

siz hoşça kalmayın omurgasızlar...
güncel Önemli Başlıklar