bugün

parayla pulla işi olmayan şeyh olmaması

şeyh değil de izmir menderes'te bir köyde bir hoca vardı. şimdi rahmetli oldu. küçükken bizi karşı komşunun kızıyla birlikte oraya götürdüler okusun diye. bu adam baraka gibi bir yerde yaşayan, tavukları olan, küçük bir bahçesi olan ve hiçbir şekilde para veya hediye kabul etmeyen biriydi, biraz da yaşlı ve aksiydi. her türlü paraya ve hediyeye karşıydı. ne dua ediyorsa ne yapıyorsa karşılıksız yapıyordu. bir de nur yüzlü hanımı vardı.
bizim karşı komşunuz kızı da arsız, edepsiz biri. ağzı çok bozuk. hoca, hanımı bizimkilerle konuşurken ve çay içerken bizim karşı komşunun kızı içinden adama sövüyor. nerden geldik bu orospu çocuğunun yanına diyor ama içinden. adam bir anda hiddetleniyor. bana nasıl küdür edersin diye. kız etmedim diyor. adam da diyor ki içinden ettin biliyorum. şunu şunu söyledin. kız şaşırıyor. sen nerden biliyorsun? diyor. ondan sonra bizim bu kız kendine geliyor, şoka uğruyor. tabi biz de. ondan sonra düzeliyor komşu kızı. şimdi iki çocuğu var, evli. hala unutmam bu olayı.
güncel Önemli Başlıklar