bugün

tüketim çılgınlığı

tüketim çılgınlığı, kapitalizm denen iğrenç görüngünü tüm insanları ittiği bok çukurudur. paranız varsa tüm paranızı, yoksa gelecekte kazanacağınız metayı harcamakla yetinmez; bütün hayatınızı ve düşnceleriniz,, duygularınızı, aşklarınızı, cinselliğinizi, anne-baba, aile seviginizi, kısacası her şeyi bu tüketim çemberine alırsınız. aşık olamaz ve bağlanamzsınız. yeni bir aşk bulur, bir gecelik ilişki yaşarsınız. dahası hayatta ki tek başarı ve tüm mutluluk arzularınızı para ile tatmin edebileceğinizi düşünürünüz. para ile mutlu olacağınızı düşünürsünüz anca muluta tükeneceği için müthiş bir tatminsizlik ve dolaylı bir keyifsizlik yaşarsınız.

artık hiç bir şeyin tadının eskisi gibi değil lafını sürekli sarfeden birilerinin olmasının nedeni budur. bu kadar iletişim olmasına rağmen hiç bir şeyi paylaşamıyoruz. her şey o kadar çok ki yalnızca elimizin altında olmayanları yani geçmişi özlüyoruz. eğer bu çağa doğmuş zavallı çocuklardan iseniz vay halinize... sığınacak anılarınız bile yok demektir.
güncel Önemli Başlıklar