bugün

rize nin bombalanması yalanı

siyasal islamcı, fetöcü, göt kılı şakirtlerin uydurma tarihlerinde bahsettikleri yalandır.

sol freymde son yarım saattir ard arda bu konu üzerine başlıklar açılıyor, yorumlar yapılıyor maksatlı olarak.

hepsi ya-lan...kaynak götüm yalanı hemde...

arkadaşlar rize bombalanmamıştır...
bu yalan tamamen rizelilerin göt korkusu ile uydurdukları bir yalandır.

olayın aslı şudur ki, rizeliler o dönem şapka takmayız deyip "din elden gidiyor" ve "halife isteriz" naralarıyla şeyh sait isyanına destek veriyorlar.

bir yanda genç cumhuriyet, bir yanda ingiliz işbirlikçisi şeyh sait, diğer yanda onların işbirlikçisi potamyalılar(rize)...

tabi hükümet hemen tertip alıyor ve hamidiye zırhlısı rize açıklarına gönderiliyor.
başlıyor toplarını ateşlemeye.
lakin hamidiye zırhlısının yaptığı yegane şey ise kuru sıkı bombalama.

kıyıya düşen tek bir şarapnel parçası yok, bombalama neticesinde burnu dahi kanayan yok. lakin hamidiye'nin toplarından çıkan seslerden altına kaçıran binlerce tabansız var...

hülasa, hamidiye'nin kuru sıkı bombalaması sonrası o meşhur "atma hamidiye din kardeşiyiz" türküsü yazılıyor.

dediğim gibi, tek bir şarapnel bile düşmemiş rize sahillerine, zaten düşmüş olsaydı bunu bugün gösterirlerdi bu yalanı ortaya atan ahlaksızlar.
hadi bana bir tane isabet alan bina, toprağa düşen bir tane top mermisi, şarapneli göstersenize?
o kadar ağır bombardıman(!) sonrası muhakkak bir iz vardır değil mi?

ulan bugün o rize denilen yerde aç karnınızı doyurabiliyorsanız bu bile atatürk sayesindedir.
araştırın bakalım rize'de 100 sene önce çay ekimi var mıydı? dedelerinizin çay tarlaları var mıydı? çayı rize'ye kim getirdi.
görsel

atatürk'e şükran duyacakları yerde yalan tarihle iftira atıyor nankörler...tabi rize'de adam gibi adam, insan gibi insanlar da var ve sayıları hiç de azımsanacak kadar az değil, onları tenzih ediyorum.

ha bir de bu rizelilerin rus işgalinde sergilediği efsane mücadele(!) var.
bir de yunan averof zırhlısını karşılamaları var...
hamidiye'ye türkü yakan rizeliler, yunan averof zırhlısına yiyecek içecek taşıyordu sandallarla. averof için neden türkü yakmadınız???

kafamı bozarsanız onları da yazarım, daha beter rezil olursunuz...

#tarih