bugün

naziler türkiye ye neden saldırmadı

Sene 1906. O zamanlar adolfla mahalleden arkadaşız. Bilye falan oynardık hep üterdim dürzüyü. Ama çoğu zaman mızıkçılık yapar bilyelerini geri vermemi ister, vermeyince ellerimi ıstırarak alırdı. Komşuyduk zaten. Arada onların eve giderdim annesi çok güzel tavuk sote yapardı. Kendide benim annemin yaptığı kekleri börekleri az yutmadı. iyi çocuktu ama ütülünce çirkefleşiyordu o kadar. Bir gün mahallede kavga çıktı. Aşağı mahalleden bazı picler gelip bizimkilerin topunu patlatmış. Hemen olay yerine gittik adolf ben ve diğer arladaşlarla toplam 6 kişi. Gittiğimiz yerde 11 olduk. Diğer mahallenin uşakları 9 kişiydi. Biraz tartıştıktan sonra kavgaya tutuştuk. Boğuşurken bir ara baktığımda adolf yine milleti ıstırıyordu. Kavgayı biz kazanıp diğerlerini mahallemizden siktir ettik kolayca çünkü adam fazlamız vardı. Sonra topunun intikamını aldığımız çocuk babasının bakkalında hepimize gazoz ısmarladı. O gün öylece kapandı. Ertesi gün adolfla dünkü kavganın kritiğini yaparken bana hırslarından bahsetti. Neden sürekli birilerini ısırdığını sorunca Ben bir kavgada ne olursa olsun kazanmak isterim. Kaybetmeye tahammül edemem. Bunun için ne gerekiyorsa yaparım. Dedi. Başbakan olursamda ilk işim mültecileri siktir etmek olacak dedi. Dün aşağı mahallenin piçlerini ettiğimiz gibi. Eğer dedim, günün birinde başbakan olursan ve mültecileri siktir edersen sen savaşta çıkarırsın amına koyum dedim. Belki dedi. Savaş çıkarırsan sakın ruslarla türklere bulaşma bokunu yeyim dedim. Adamın götünden kan alırlar. Şöyle bi uzaklara baktı gözlerini kısıp. Hele gün gelsin dedi.
Gün geldiğinde sözümü dinlemeyip ruslara savaş açtı. Baktı ruslar yamultuyor bunu. Geçmişte söylediklerim aklına gelmiş. Keşke dinleseydim seni dedi ve türkiyeye savaş açmaktan vazgeçti. Korktu.
güncel Önemli Başlıklar