bugün

sözlük yazarlarının sarhoşluk anıları

Bu hikayemiz durağan başlayip sonra hızlanan, içinde arkadaşın yardımıyla sarhoş bir şekilde sevgili ile konuşmak klasiklerinin yanında, daha da sarhoş arkadaşı sırtta taşımak, parkın 3 metre demirliklerinden o şekilde atlamaya çalışmak, elini yarmak, her tarafı kan göl götürmesi, o şekilde taksiye otostop çekmek, otobüse kaçak binmek ve en sonunda otogarın ortasında arkadaşın yüzüne  ve yere kusarak önümüzdeki adamın şarap değil kan kusuyorum sanmasi, bizi hastaneye götürmeye kalkması ve bizim abi uçağa yetişeceğiz dememiz gibi saçma tepkiler  mevcut. Şimdi hikâyemize geçiş yapabiliriz..

Çok yakın bir arkadaşımla (X) eskisehire 2 günlük bir kaçamak yapalım dedik. Gençlik, ergenlik. Neyse gezdik eğlendik içtik derken son gün ya, iyice sapıtmışız. Eskişehir de şelale park vardır bilen bilir. Gidelim bir manzara karşısında saraplarimizi kafamıza dikelim dedik. Öncesinde de icmemizin etkisi ile bizi gel sen bir çarp.. tabi dertlesmeler, ağlasmalar başladı.. arkadaş da hadi seninkini ara anlat buraları konuş senle geldik buralara kıskanıyor değer verdiğini göster ama götünü kaldırma o dengeyi kur ben erkeğim erkek ruhunu bilirim diye başlayınca gaza geldik aradık. Yanımızda başka yabancı bir arkadaş (Y) o da bana az boş değil, hem bir yandan sevgiliyi pohpohlama bir yandan götünü indirme derken zaten yanan beynimiz daha da bir yanmaya başladı. Deli gibi sarhoş edebiyatı yapıyorum. X, Y yi benden uzaklaştırıyor arada gelip şunu şunu de diyip gidiyor ama ben sanıyorum 10 dk konuştuk sabah ayılınca bir bakmışım 2 saat konuşmuşuz. O gece o şekilde rezil olmam yetmemiş gibi parkın kapanacağını bilmeden X le geceye kadar kalmışız. En son bir çıkalım dedik ama yok her yer kilitli, demirlikler 3 metre kalmışız, otobüs var yetişmemiz lazım. X kendinden geçmiş biz aşağıdan yukarı çıkmaya çalışıyoruz, daha düz yolda gidemiyor. Ben 50 kilo o en az 65 70. Valla alkol gücü mü denir mallık mi denir bilmem ben taşımaya başladım bunu aldım yükünü üstüme yürütüyorum. Derken bir yer bulduk artık dedik atlayacağız. O çıktı atladı ama kendini atıyor yerlere kafa güzel. Ben de çıktım attım kendimi koşa koşa ana caddeye çıktık. Ya zaten gerizekaliyiz otobüs kartı yok otostopla döncez diye çıkmışız oraya sen niye böyle içersin? Başladık otostop çekmeye bir taksi durdu abi dedik yanlış oldu biz öyle durdurmadık. Dedi olsun ben alayım seni. Baktık bir birbirimize ama o an dıştan mi konuştuk yoksa telepatiyi mi geliştirdik bilmiyorum kendi aramızda hangimiz daha iyi konuşabilir kim öne geçsin tartıştıktan sonra X i öne geçirmeye karar verdik. X kendinden emin araba muhabbetinden girdi abi bu kaç yakıyor diye.  Bende çantama bakıyorum çantam kan revan icinde. Noluyor ya şarap mi bu ne bu derken elime bir baktım elim yok. Şaka şaka o kadar da değil demirlikten atlarken takistirmisim parmak derinlemesine yarılmış ve o raddeye kadar acısını hissetmemisim bile üstümde kan olmuş. Adam görse birini öldürdük kaçıyoruz sanacak abi otogara yetişmemiz lazım abi acil.. Derken bizi merkezde indirdi ama otogara otobüsle gitmemiz lazım bizde kart yok. Dedik en kötü ne olabilir. Bindik otobüse ben geçtim arkaya X de sanki kartin içinde para varmış gibi kartı basmaya çalışıyor. O bakiye yok sesi biz ve bizim dışımızda sadece bir yolcunun daha olduğu otobüste içler acısı ötüyor.. şoför dedi yok mu başka kart git arkadaşına sor. X de tamam abi dedi geldi yanıma. Dedi kart ver.  Ikimiz de birbirimizin gözleri içine bakıyoruz o çaresizlik bütün eskişehire çöktü siz anlayın. Olmayan kartı belki çıkar ümidi ile çantamda aramaya başladık. Arada allah allah nerde bu kart efektleri veriyoruz şoför dikiz aynasından bizi kesiyor. O sırada bizim dışımızdaki yolcu  kartınız yok galiba alın ben vereyim dedi. Dedik abi yasa. Aldık kartı bastık indik otobüsten otogara geldik. Ama bu koşuşturmanın ardından oturmamizla benim X in üstüne, yerlere kusmam bir oldu. Her yer şarap. Karşıdaki adam şok. X e kan mı kustu o diyor, bana ıyi misin sen diyor hastaneye götürmeye çalışıyor.. X de yok abi iyiyiz biraz hasta o biz uçağı kacircaz dedi. Uçak?! Evet, adam o an şarap  olduğunu anlamıştır zaten. Ben ise o kafa ile oturdum yeri temizlemeye çalışıyorum. Göl gibi yeri küçük bir peçete ile almaya çalışıyorum. Neyse ben yeri temizledim, X üstünü.. Otobüsümüz 1 saat gecikme yapmış dedik bizi arayın haber verin gelince. Uyumaya başladık. Ben bir gözümü açtım 1 saat olmuş allah allah aramadılar da napsak hadi bir hava alalım X kalk dedim. Kalktık dışarı bir çıktık bizim otobüs, herkes oturuyor gidecek. Emin de olamıyoruz lan hayal mi acaba aramadılar ama.. koştur koştur yetiştik ben kusmusum açılmışım X hala beter, attım onu da otobüse bu arada unutmadan el hala kanıyor.. sızmış kalmışız gözümüzü 5-6 saatlik yol sonunda açtık.
güncel Önemli Başlıklar