bugün

16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu

öncelikle rengimi belli etmek isterim. hayatımda bir kez, o da memleketim olan bir ilçede , sadece yerel seçimlerde, siyasi sorunlar nedeniyle hayatımda bir kez akp'ye oy vermiş birisiyim. onun haricinde hiç bir zaman erdoğan ve ekibini hiç bir yerde desteklemedim. ki emekli general veli küçük'ün yeğeni olarak, başımıza açılan ergenekon/balyoz süreçlerinden ötürü fetö ve akp'ye 2007'lerden beni karşı çıkıyorum. 2010 referandumunda ise kuzenimle birlikte 20 kişilik bir köyde sandık görevlisiydik. ve sadece 2 hayır 18 evet çıkmıştı. o iki kişi bizdik.

neyse, şuan çok daha önemli bir referandum ile karşı karşıyayız. şahsım olarak ben, bu süreçte beklentilerimi paylaşmak istiyorum.

koyu bir hayir'cıyım.. bu yazıyı yazmamdaki sebep, az önce facebook'a bir yorum gördüm. aynen şu şekilde:

"abi şeytana sormuşlar sen nasıl şeytan oldun diye ? şeytan demişki bütün melekler evet dedi ben hayır dedim .. olay bu kadar basit"

bu sözü yakın bir zamanda bir yerde görmüştüm hatırlıyorum. aşırı iğrenç birşey olduğu içi araştırıp bakmak istemiyorum bile.

aslında konumuz bu iğrenç durum değil, bu yoruma cevap yazan bir başka "evet" diyen vatandaşımız isyan etmiş bu duruma. ve demiş ki;

*butun melekler secde etti ben etmedim demis.evet hayiri dine baglamayin bizde evet dicez ama. bide seriat gelsin diye referandum yapsinlar idam icin yapsinlar .herkes isine geldigi yere referandum yapiyor

sonra bu arkadaşımızı klasik akp beyinleri linç etmeye başlıyorlar. evet vermeyi düşünen bu arkadaşımız da,

bedava konusmayin allahu tealanin dinini kendi abarttiginiz seylere baglamayin.kurandan haberiniz yok ayet bilmez hadis bilmessiniz bes dakka adam taklidi yapin.biz neyin ne oldugunu goruyoruz.facede nette savasmaktan beyniniz art niyetle dolu.biraz beyin jimnastigj yapin

diyerek son kez paylaşımda bulunuyor.

işte olay bu kadar basit. hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. hepimiz müslümanız. ama bir takım siyasilerin dayatmış olduğu evet / hayır refarandumunda ;

1-) öncelikle dini hiç bir değer işin içine karıştırılmamalı
2-) hayır diyenlere terörist damgası vurulmamalı
3-) 17 nisan sabahı karar ne çıkarsa çıksın herkes kardeş olabilmeli. kazanan kaybedene zulm etmemeli. zafer kazanmış gibi
çığırtkanlık yapmamalı. bu vatan hepimizin. ülkemizde oynanan oyunları biliyoruz, görüyoruz. siyasiler bu olayları şova çevirmemeli. daha uzlaşmalı dil kullanılmalı. eğer ülkemizi zora sokacak bir durum olursa, bu yüce türk milleti zaten gereğini kendiliğinden yapacaktır. biz tek bir lidere bağlı millet değiliz. bizim soyumuz 1000 yıllık gelenekten ötedir. kararsız olan yada tercihini evet'e kaydırmış olan ama mantıklı düşünebilen kardeşlerimizi bu ülkenin refahı için çalışmalıyız..
güncel Önemli Başlıklar