bugün

alev alatlı

entellektüelliği derin birikimi ve zekası kesinlikle yadsınamaz ve fakat kesinlikle kitap dahası katiyyen roman yazmaması gereken beni hayal kırıklığına uğratmış yazardir. bilginin bir kitap yazmak için yeterli olmayacağının en somut örneğidir. hele roman kurgusu çok fena. edebiyat çok başka birşey. bir kitabı okutan şey asla yazarın bilgisi değildir. bizim aydınımızın en büyük sorunu bu. bilgi içerikli bir kitabın bile iyi bir kurgusu yoksa enformasyon yığını gibi eğreti saçma birşey oluyor. ben çok biliyorum çok öğrendim haydi artık kitap yazayım modası var nedendir bilinmez. az bildiğini dağılmadan derin anlatabilmek, merak uyandırabilmek duyguyu yansıtabilmek edebiyat budur. sonradan kazanılabilir mi bilmem ama geliştirilebilir. biraz mayasında olması gerek sanki.

alev alatlı köşesinde yazsın japonca çeviriler yapsın efendim kitap yazmasın. karl marx masteri yapıp böylesi bir siyasetin içine tüpsüz dalarak bu denli istikrarsızlık gösterebilmiş olması ayrı bir konu hiç girmiyorum keza.
güncel Önemli Başlıklar