bugün

sözlük yazarlarının itirafları

çelişkiler ve kararsızlıklar insanıyım.

Birbirine zıt, biri olacaksa diğerine sahip olamayacağım durumları aynı anda hayal edebiliyorum, isteyebiliyorum birçok konuda. Fakat yalnızca birini seçmek zorunda olduğumdan Hangi yolda yürüyeceğime karar vermek için Doğru yolu arıyorum ve bulup onu seçmek istiyorum. Ama Her şey hem doğru hem de yanlış gibi geliyor. Sanki hayatta her şey karşıtlıkların birlikteliğinden oluşuyor. Bu yüzden neyi seçersen seç hata yapıyor olmayacakmışsın gibi geliyor bazen. Ya da neyi seçersen seç hata yapıyor olacakmışsın gibi. Ve hayat da herkes için bundan ibaretmiş gibi. Buna inandığım zamanlarda hayatta pişmanlık denen duygunun çok gereksiz olduğunu fark ediyorum. Ama sonra yine içimdeki mükemmeliyetçi ortaya çıkıyor, doğru ve yanlış vardır, kes traşı sen doğru olanı yapmaya bak diyor. Yanlış yaparsam ya da seçtiğim yoldan bir gün şüphe duyarsam içimdeki o sesin beni rahat bırakmayacağını anlıyor yine doğru olanı aramaya başlayıp bulamıyorum.

Çelişkilerim üzerine fazla kafa yoruyorum ama bir sonuca ulaşamadığım gibi bu kadar düşünmem hayatta bana hiçbir pratik fayda sağlamıyor. Herkes somut bir şey görmek istiyor. Ama ben düşünmekten vazgeçmeyeceğim, hep kafa yoracak bir şeyler bulacağım galiba.
güncel Önemli Başlıklar