bugün

sözlük yazarlarının itirafları

Aile sıcaklıgı ayrı ayrı anne baba sevgisi cok önemli. Hicbir cocugun mahrum kalmadan büyümemesi gereken yegane sey. Yeme icme barınma sevgi. Bunu asıl almanız gereken yerden alamayınca baska yerlerde arıyorsunuz, baska insanlarda, belki dogru belki yanlıs belki tehlikeli belki size zarar verecek bir yabancı. Bunun bir önemi yok ama arıyorsunuz. Aradıgınız insanın da size ilgisi yoksa kendinizi iyiden iyiye bosluga düsmüs gibi hissediyorsunuz. Tutunacak bir sey arıyorsunuz. Yasınıza ragmen darbe yemediginiz sevdiginiz kalmamıstır. Kimseye birsey diyemezsiniz. kedi gibi gidip benle ilgilen diyip basınızı eline sürtemezsiniz. Zaten naif bünyelere göre degildir bunlar kimseye bos yere mesgul etmeye degmezsiniz. Böyle anlarda istediginiz tek sey sıcak bir kucak oluyor, sevildiginizi bildiginiz. O anı yakalayabilseniz, bi yakalasanız sanki her sey yolunda olacakmıs gibi geliyor. Biz de böyle yazıyoruz iste. Buralara yazabiliyoruz bitek. Yalnız geceler cok zor geciyor. Bu zamanlar cok zor geciyor. Yalnız kalmamamız gereken zamanlarda yalnızlıgımızla basbasa oluyoruz hep. Allah annesi, babası, evi, hayatı olmayan çocuklara yardımetsin. Kimbilir yetimhanelerde bakımevlerinde neler yaşanıyordur. Ne acılar cekiliyor ne zorluklar vardır. Kücücük bedenler kendileri kadar gözyası dökmüs, yaslarını katlayacak olgunluga erismislerdir.
Hayat cok zor. Uzun zamandır hicbir kimseden hicbir beklentim yok. Hayattan bir istegim bir hedefim yok. Korkuyorum gelecegimden. Gelecegimin gelmeyeceginden. Endiseliyim toparlanmayacagımdan, toparlandıgımda cok gec olacagından. Öylesine yasıyorum. Ölsem ruhum duymaz. Yorgunum cok zor.
güncel Önemli Başlıklar