bugün

bu ülkede kadın olmak

Ulan Arabistan da olsanız hayvandan da aşağı muamele görecektiniz.. Yolda şeriat polisleri var bir yerin mı gözüktü geçiriyor jop u.. Ortadogu gibi bir yerde istediğini yapabiliyorsun en azından. Zırlamayın fazla...

Edit: Bu ülkede erkek ve kadın yasa önünde eşit mi esit.. O zaman bu işin cinsiyet ayrımcılığı olmaz kardeşim zirlayacaksak bizde erkek olarak aglayalim.. işin demokrasisi, egemenlik alanı başka özgürlüğüne darbe mi vuruldu çık hakkını çatır çatır savun.. Sürekli erkekler kötü, ülke berbat. Burda yaşanmaz gibi sözlerle bir yere varılmaz.. Bu yonetilis tarzı ile değil toplumla alakalı bir durum.. bunuda zamanla yine bizler düzeltecegiz, en demokrasi ile yönetilen ülkelerde de tecavüz, cinayet azımsanmayacak derecede fazla.. Ben de bir erkek olarak yeri geliyor insanlardan rahatsız oluyorum bazen kafalar uyuşmuyor, konuşmak yerine insanlar direk kavgayla dövüşle bir yere varmaya calisiyor. çoğu zaman bende gece giderken yolum kesildi ve dayak yedim... Var işte böyle orosbu çocukları, burda da var diğer ülkelerde de.. Ama bunu ikiedebir ideolojilere siyasiye bağlamak yersiz.... Daha da anlamak istemiyorsanız ne diyeyim....