bugün

sokakta öpüşen çifti uyaran kişinin bıçaklanması

bunun aynısını geçenlerde eniştem yapmış. fakat herkesin huyu suyu bir değil işte uyardığı elemanlar öpüşmeyi kesip topuklamışlar.. eniştem de karakter olarak el ele bile birilerini görse dünyanın çivisi çıkmış diyecek bir zihniyette.. yani bunu diyenlerin az çok zihniyetleri paralellik gösteriyor.. bunlara göre kızlı erkekli kafede çay içsen de ahlaksızlık oluyor bunları diyenlerin çoğu karma sistemi eleştiren aşırı muhafazakar kesim.. o yüzden adama acımıyorum. fakat diğer taraftan elemanların yapmış olduğu şeyi de kesinlikle savunmuyorum insanlar olaylar karşısında belli bir duruş sergiler herkesin bir karakteri vardır biri size bir söz söylediğinde vereceğiniz öncül tepki bellidir. o elemanların da tepkisi bıçaklamak olmuş.. yani bu adamlara sadece öpüşmeyin deseniz de kız arkadaşına yanlışlıkla baksanız da veyahut incir çekirdeği doldurmayacak bir söz söyleseniz bile gelir bıçaklar sizi.. bu işin azı çoku yoktur bir kişinin karakteri ve vereceği tepki az çok aynıdır.. aslında o kişiyi savunarak toplumumuzda potansiyel cinayet eğilimi olan kişileri de savunmuş oluyoruz. adamı eleştirmek ayrı, bıçaklanma olayı apayrı değerlendirilmeli diye düşünüyorum.. olayın ''aile'' kısmına gelirsek özellikle küçük çocuklar için şimdi Avrupa da çocuk yetiştirme ile burada ki sistem tamamen bambaşka.. mesela çocuğun yanında ebeveynleri küçük öpüşmeler gerçekleştirebiliyor bunu gören çocuk o bilinçaltı ile büyüyor ve sokakta öpüşen bir çift gördüğünde bunun bir sevgi belirtisi olduğunu düşünüyor ama bizde ise televizyonda çıplak bir bayan görünce aaa ooo diye salak saçma tepkiler, birbirine bakıp aptalca gülmeler mevcut ee küçük çocuk her hareketi her sesi her görüntüyü bilinçaltına gömer ve bunlara anlamlar yüklemeye başlar sen normal olan bir şeyi abartırsan çocuk bunu kafasında yanlış şekillendirir ve öpüşen veya hafif açık giyinen kişiler gördüğünde olması gerektiğinden farklı tepkiler vermeye başlar.. örneğin 7 yaşındaki bir erkek çocuğunun bikinili bir bayan gördüğünde tepki vermemesi gerekir. fakat her 5 aileden 4 ünün çocuğuna deney yapsanız bu çocukların görüntü karşısında birbirine bakıp ayıplı bakışlar attığına şahit olucaksınızdır. ama düzgün yetiştirilen çocuk o görüntüyü görse tepki vermez, vermemesi gerekir düşün 7 yaşında! bence çocukların ahlakı 2. planda çünkü eğer çocuklarınızı düşünseydiniz en başta düzgün eğitim vererek yapardınız bunu! çocuğun yolda öpüşen çift görmesiyle zihni bulanmaz onu yetiştiren o görüntüden ne anlamlar çıkarması gerektiğini aşılayan önce siz ebeveynlerisiniz unutmayın bunu da!