bugün

reha muhtar

bu akşam katıldığı söyleşi programında söyledikleri ile halkı aptal yerine koyanlar grubuna dahil olmuştur...

http://www2.internethaber...news_detail.php?id=134567

--spoiler--
Çiğdem Anad'ın "neden reytingleriniz en tepedeyken haberciliği bıraktınız?" sorusuna Muhtar'ın verdiği cevap şaşırttı.

"Haber yapmanın siyasi nedenleri de var. AKP'nin iktidara geldiği gün ben haberciliği bıraktım. Seçim gününden sonra bir daha habercilik yapmadım..."

AKP'nin iktidara gelmesinden sonra sadece "Ateş Hattı" programını yaptığını söyleyen Muhtar, ona da ikinci kez seçilmeleri nedeniyle veda ettiğini söyledi.

Ancak Muhtar yanlış hatırlıyor. kendisine haberciliği nasıl bıraktığını hatırlatalım:

O zamanlar Kanal D haber koordinatörü olan Tuncay Özkan ani bir transferle Medya Grubu Başkanı olarak Show Tv'ye geçmişti. Reha Muhtar'ın Show tv ile, hatta anchormanlikle ilişkisinin kesilmesi de bu olayla gerçekleşti. Özkan gelince Muhtar gitti. Tarihler Haziran 2002'yi gösteriyordu. Yani Ak Parti'nin iktidar olmasına 5 ay daha vardı. Ak Parti 3 Kasım 2002 seçimiyle başa geçmişti.

Bu olaydan sonra Show Tv ile yolları ayrılan Muhtar Star'a geçti. Burada "Reha Muhtar'la itiraf" ve "Ateş Hattı"nı yapan Muhtar reyting sıkıntısına girince sonunda ekranlara hepten veda etti.
--spoiler--

bu durumda; kendisi için, bize ne demek düşer (bkz: bi siktir git çay koy)