bugün

ygs 2016

YGS sistemindeki en kolay sınav (imiş). genel olarak çalışmaya dayalı bir sınav değildi evet. genellikle çalışmayıp fikir yürüterek sonuca ulaşan kişiler için ballı kaymaklı ekmek niteliğinde idi. fakat şu da var sorular genel olarak kolay gibi gözükse de çalışan birinin mantığı ile çalışmayan birinin mantığı bir yürümüyor mesela coğrafya da bazı yerleşim alanları gösterilmiş ve insanların öncelikli olarak buralarda barınmasının nedeninin ne olabileceğini sormuşlar çalışan birinin aklı karışıyor burda çünkü verilen yerlerde su kaynakları var.. cevaplardan biride hidrografik yapı... çalışmayan ise hidrografik nedir onu bile bilmiyor veya bakı nedir bilmiyor.. ona en samimi gelen şık olarak direk iklim i işaretliyor.. peki cevap ne iklim. veya o kadar dil bilgisi çalıştık geçen sene 5 tane dil bilgisi sordular bu sene 2 tane falandı galiba.. 2 tane de anlaım bozukluğu 1 adet noktalama işareti 34-35 tane ful yorum sorusu vardı.. 1 sorunun binlerce kişinin önüne geçtiğini düşünürsek en azından dil bilgisi ağırlıklı soruların gelmesi çalışanların lehine olurdu fakat tam tersine dil bilgisi 2 tane sorulduğu gibi anlatım bozukluğu yazım yanlışı gibi sorularda gözle görülüp ahanda cevap bu denecek kadar basitti.. anlatım bozukluğunda cümleyi okuyunca saçma geldiğini hisseden herkes hislerine güvenerek o şıkkı işaretledi.. doğru yaptı da.. oysa anlatım bozukluğu okununca hemen anlaşılacak derece de kolay değildi son yıllarda baktığımızda cümle içinde anlatım bozukluğu çok ince yerlerde saklıydı... neyse uzatmaya gerek yok puanların yüksek sıralamaların düşük olması sizi korkutmasın bu işin LYS si var orada herkes anyayı konyayı görecek... bilgiye dayalı olduğu için kolay bile olsa çalışan-çalışmayan kolayca ayrılabilecek bilgi sorulan sınavda en kolay ne sorabilir ki hacı? mesela Edebiyat'ta masalın özellikleri nedir dese bile bilgi gerekiyor.. ayrıca sıralamada sizi geçen çoğu kişi öylesine girdiği için tercih yapmayacak veya sizin kendi alanınızda 2 milyon kişi değil 500-600 bin kişi olacak... bu sınavda 500.000 ci olsanız dahi şu kalan süreyi iyi değerlendirirseniz kendi alanınızda ilk 50 bine girmeniz işten bile değil...
güncel Önemli Başlıklar