bugün

bursa orhangazi üniversitesi

paraleli meridyeni beni ilgilendirmez ama eğitim kalitesi bakımından çok kaliteli bir üniversitedir. buradan lisans yada yükseklisans mezunu olmak kişiye gerçekten çok büyük artı katar. siz düşünmeyin arkasındaki kurucu vakfını falan zaten hükümetin savaşı cemaatin kurduğu üniversitelerde okuyan öğrencilerle değil, paralel yapı dedikleri cemaatin üst isimleriyle o yüzden akademik kariyer yapmış ve bu işleri iyi bilen biri olarak bursa orhangazi üniversitesinin kalitesini tartışmam bile. (kesinlikle ve kesinlikle cemaatle yada benzer yapılarla uzaktan yakından alakam yok sadece tarafsız bir gözle değerlendirme yapıyorum).

ikinci olarak şuna da değinelim: bursa iyiden iyiye 3 milyona yaklaşan nüfusuyla ülkemizin en büyük 4.kenti ama koskoca şehirde sadece bir tane özel üniversite var, uludağ üniversitesinden sonra ikinci devlet üniversitesi olarak kurulan bursa teknik üniversitesinde öğrenci sayısı istenilen düzeye ulaşmış değil. bu durum bursa gibi büyük ve önemli bir sanayi kentine yakışmıyor. okan üniversitesinin, bilgi üniversitesinin bursa'da yükseklisans yapmak isteyenler için açtığı merkezler var ama buraya okul diyemezsiniz bildiğiniz dershane gibi kiralanmış bir bina ve elinize verilen mba diploması. ama bursa'da en az 3 özel üniversite en az 3 devlet üniversitesi olmalıdır.

üniversite okumak isteyen kardeşlerime bölümler ve okullar konusunda sorusu olursa cevaplayabilirim.

sevgilerimle.