bugün

dino merlin

geç kalmış bir konser yorumu, süpermen' i dinleyince (bkz: #3070783)aklıma geldi.
haziran 2007 harbiye açık hava da konserini beni şaşırtan adamdır kendisi. ilkez dinliyordum kendisini, gitmeden önce hayalimde işte takım elbiseli bir tip canlanırken, kendsini görünce şaşırdım. kot pantoluyla, yaptığı rap hareketleriyle, sahne performansıyla beni büyüledi.
sadece onun değil seyircinin performansı mükemmeldi. her kes ezbere biliyordu şarkıları.
çoğunun sözlerini anlamasamda eğer bu kadar güzel eşlik ediliyorsa mutlaka güzel şeylerden bahsediliyordur diye düşünmeye başlayıp sadece sahneyi değil seyircileri de izlemeye başladım.
sonra etrafımdakilerden aldığım tercüme yardımıyla süpermen'i dah bir çok sevmeye başladım.

konserde bir de bulaşık makinesi hediye etmek için bir çifti sahneye çıkarması dino merlin'in verirken söylediği sözler tam hatırlayamasam da o günden sonra kendisine hayran olmam ve takip etmeme sahip olmuştur.

yanılmıyorsam imam, önemsiz bir ayrıntı olmasına rağmen müzik ile dini birbirinden nasıl bu kadar ayırmayı içine sindirebilmiştir halen anlamakta zorluk çekiyorum. tariflemek zor.