bugün

sözlük yazarlarının itirafları

hani hep bi şeyler eksik kalıyor ya, hani koca cumhuriyet hükümetleri, 5 yıllık kalkınma planının yanına bile yaklaşamıyorken sen 15 yıllık planlar yapıp götünü yırtsan da bağzı şeyleri olduramıyorsun ya ben işte o eksikliğin amına koyayım.amk, aq, amskym değil amına koyayım. olabildiğince hırpani, alabildiğine liseli: amına koyayım!

* sendikacı memur çocuğu ne zaman aşık olsa babası daha dandik bir kazaya sürülür ya,

* 90larda, uzun yolda hasta olduğun şarkı çalmaya başlar da birden o frekans gider ya,

* tekerler artık "kabak" olmuştur da kız arkadaşını bozlu donlu bir yere götürmen gerekir ya,

* çocukken yaşadığın şehre kar yağmaz, yağsa da gece yağar çıkıp oynanmana izin verilmez, sabaha da o kar tutmaz ya,

* son uç, kaleme takmaya çalışırken kırılır ya,

* yaşın geldiğinde bıyık bırakmaya özenirsin, tamam bi burak özçivit olmayı beklemesen bile bıraktığın bıyıkla adeta deşifre olmuş bi sivil polis olursun ya,

* sahaflarda dolanırken, sayfaların kenarlarına karalanmış aşk kelimeleri beklerken, "burayı anlamadım, okunup özet çıkarılacak" ifadesine tanık olursun ya,

işte ben tüm bu eksikliğin, olmamışlığın ve dahi bunların hüküm sürdeüğü, süregeldiği hayatın aaaamına koyayım abi.

11 ay sonra girdiğim entryye bak. daha da yazmam.