bugün

sözlük yazarlarının itirafları

aklıma birşey geliyor unutmadan internetten bakayım diyorum. sonra dur bilgisayarı açmışken facebook sayfamı da açayım mesaj/bildirim falan var mı diye bakıyorum. sıfır mesaj bir bildirim, tıklıyorum: en son altı yıl önce gördüğüm bir arkadaşımdan candy crush isteği*. sonra ana sayfama geçiyorum. arkadaşlarımın nişan, düğün albümlerini görüyorum. bu ne acele daha yaşları kaç diyorum başta. sonra dur bakalım kimmiş yanındaki nasıl biriymiş diye sayfalarına, fotoğraflarına bakıyorum. yakışmışlar ya da bu kız bu adama fazla ya da bu adam bu kıza fazla, yahu bu kız/çocuk tipsizdi okuldayken, ne kadar değişmiş vay arkadaş diye değerlendirmelere başlıyorum. sonra iki tarafın da çalıştıkları işlere, işyerlerine bakıyorum. vaayy iyiymiş be elalem ne işler buluyor diye iç çekiyorum*. millet işini bulmuş yuvasını kuruyor bir de kendi haline bak diye kendime sinirleniyorum. o ara bilgisayarı neden açtığımı unutuyorum. neyse diyip facebook'u kapıyor ve twitter'a geçiyorum. gündemde neler var diye bakınca ağzım açık kalıyor. olup bitenleri, yazılan tweetleri görünce daha da sinirleniyorum ve bilgisayarı kapatıyorum. kapat'a tıkladığım an aslında neye bakacağım aklıma geliyor ve kapanmasını bekleyip tekrar açıyorum. ben ne zaman böyle bir insan oldum yahu?
güncel Önemli Başlıklar