bugün

direksiyon sınavı

bu sinavi vermeden once hayatimi vermek uzere iken tanrinin bahsettigi hayati henuz bitirmedigimi anlamistim. agir vasita ehliyet icin direksiyon sinvaindan bir gun once hic kursa gitmemis, tarfik kitabinin sadece soru cevap kisimlarini wc yanlizligimda okumus fakat hic yarim otobus kullanmamistim. Bu yarim otobus dedikleri vs. dingilli, otobusun kisasi minubusun buyugu bir aracti. direksiyon sinavindan bir gun evvel araci tanimak ve bir kez kullanmak icin cagirildigimda benimle birlikte 1 kisi daha otobuse bindik. 3.kisi egitmen idi. otobus ilk olarak diger ogrencinin komutasinda hareket etti, yokus indik, ciktik , kopru gectik , bir yol agzinda durmasini istedi egitmen.

-bak kocum aslinda burada durulmaz, yol agzi.. ben dur dediysem ogrenmen icin...(peki) otobus tekrar hareket ettiginde ileri gitmiyor geri geri trafige dogru (tarafige acik alan) husu icersinde kayiyorduk. fren yok, el freni tutmuyor..

egitmen direksiyona yandan salca olurken arac icersinde cikan arbede sadece ogrenci , egitmen ve genis capli bir direksiyon ile tekme sallana vites arasinda cereyan ediyordu. ben sadece bakiyordum. bir ara yan devrildi. iyi tutundugumdan 49 derece sev halindeki aracta 90 derece irtifami koruyordum. otobus yan yoldaki sev, cukur kanal her neyse oraya dustu. bilincli bir hareketti. ertesi gun ayni otobus icin ilk direksiyon basina sinav heyecani ile karisik ben gecmistim. yalandan sag ayanaya, sola, dikize sinyal vs.

sinav gecildi.
güncel Önemli Başlıklar