bugün

sözlük yazarlarının itirafları

Üniversite yılları.Ben 1.sınıftan itibaren sürekli artan sayıda ders aldığımdan 3.sınıfa geldiğimde alttan aldığım ders ile o yıl almam gereken ders sayısı neredeyse eşitti. haliyle strateji belirlemem gerekiyordu. Ben de önceliği baraj yapmayım moduyla 2.sınıf derslerine verdim.Fakat iktisat alan dersi olmadığından nasıl olsa onu bütte geçerim zaten 50 sayfa notu var modunda büte bıraktım ve taktir edersiniz ki yine stratejim elimde patladı.Zira bütünlemeye girmeden öğrendim ki dersin hocası değişmiş ve sıfırcı mualla dedikleri biri gelmiş.50 sayfada ne kadar sıfırcı olabilir derken girdiğim bütünlemede 100 üzerinden 10 alarak durumun vahametini anladım. Diğer sene dersi kankamla birlikte alttan almaya başladım. Tabi bu arada 2.Dönemin başı okulda bir dedıkodudur gidiyor muallanın dersine girmezsen geçemezsin diye.Ne bileyim başıma gelecekleri,girelim bari dedik girdik derse.toplam 20 kişi var yok 500 kişilik amfide. Neyse dersin ortasında bir rüzgar uğultusu derken camlar açıldı millet noluyo moluyo modundayken bana göre gayet sessizce hocayı almaya geldiler dedim. Herkesin susacağı tuttu. Kadından da hiç beklemezsin o da duydu,kim dedi onu diye bir bağırmaya başladı evlerden ırak. Artık söyleyim de kurtulalım ben söyledim hocam da hani şaka maka ,ders çıkışında odama gel dedi kestirdi attı. Sonrası malum adımı aldı, finalden yine 10 aldım. Dedim bu okul uzar da kaç yıl uzar. Bütünlemeye girmeden önce yine herkes akıl vermeye başladı git konuş git konuş odasına gidiyim bari de acındırıyım kendimi dedim, idari kata çıktım tam odasına geldim bi baktım anahtarı dışarda unutmuş. Evet sözlük itiraf ediyorum hoca içerdeyken kapıyı kitleyen bendim anahtar da hala çekmecemde.