bugün

bilgi işlem

1. ilah değildir.
2. her bilgi kurtarılamıyor.
3. nöbetçi bilgi işlem diye birşey yok palavra bunlar.
4. saat beş buçukta mesai biter arkadaş gerisinde ölsen zikimde değil. zamanında gelseydin.
5. salak bi aletle uğraşıyoruz ve bazen öyle sikimsonik hatalar çıkarıyorki öyle hemencecik çözülmüyor.
6. dene - yanıl - dene - yap sistemi genellikle sonuca götürüyor.
7. kantarın adaptörü bilgi işlemde olmaz git idari işlere sor angut!
8. aradığın kişi babanın oğlu değil her istediğini yapamazsın.

bu sıralamayı ölesiye uzatırdım fakat bu kadarı yeter.

şimdi;
efendim bu işte çalışan adamın kafa bi kere baştan kırıktır. ama benim bilgi işlem dediğim departman sakın veri girişi olarak algılanmasın. buradaki kasıt, donanım, network ve yazılım destek ve tamir elemanlarından bahsediyorum. bi kere biz über manyak insanlar değiliz. öyle her istediğiniz sikim sonik istek yerine getirilemez. özel işlerinizi yapamadığımızda sakın "sen nasıl bilgi işlemsin yuaa" diye gelmeyin klavye sokarız. adam gibi makul ve mantıklı istekler elbette yerine getirilir. ancak "hacı benim kız arkadaşımın face'ini bi patlatsana bana şifresini vermiyor merak ediyorum" tarzı istekler karşısında aklımıza ilk gelen yanıt " siktir git amk başımdan, zaten işim başımdan aşkın" şeklindedir ancak kalp kırmamak için "hacı bıraktım o işleri ben valla eskisi gibi ilgilenmiyorum, akıllı adam işi değil bunlar" şeklinde cevap veririz. lan at kafası sevgilinin face'ini napcan? git sor, şifresini vermiyorsa da orası sana kalmış banane amk?

velhasılı adam gibi isteklerle ve adam gibi zamanlama ile gelin. gecenin saat 10'unda arayıp "ama yazıcım çalışmıyoooo, nöbetçi bilgi işlem kalmıyor mu bölgede?" tarzı salak sepet ve insanın özel hayatını siken isteklerle gelmeyin.