bugün

the elder scrolls v skyrim

her elder scrolls oyunundaki gibi büyücü müyücüyle uğramadan doğrudan Orc warriora kastığım oyundur. iki ele de kılıç alma özelliğinin de sayesinde health'e veya haliyle magickaya abanmadan staminaya abanmak gerekir. keza onunla alakalı perklere de. belirli bir zaman sonra iyi bir çift one handed kılıçla en kral yaratığı staminanız da yüksek olduğundan mausun çift tuşuna birden birkaç kez abanarak kesmek olası. bununla beraber oblivionda ok atmadan oyunu bitirdim desem yeridir. bu oyunda ok da lazım, one handed kastıktan sonra ok, bunun yanında da speech kasmak daha mantıklı. esasında çift kılıçla oynayınca heavy armor da fazla artmıyor. çünkü düşman sana vuramadan sen düşmanı tepeliyorsun. Blok muhabbeti zaten yok.

ha bir de oblivionda hayvani derecede itemler bulunabiliyordu. orc warriorumla sadece kalkanımı kaldırıp hiç kılıç sallamadan onlarca yaratığı kestiğimi bilirim. daha doğrusu damage reflection vs gibi itemler vardı çünkü. dragonlar kolay kesiliyor, baltayla dragon mu kesilir falan filan da yapmamak lazım. Oğlum kıçı kırık okla dragon kesmeye çalışıyorsun da ben çift el 17. level orc warriorumla bir vurmaya tek hamlede toplam 100e yakın damage vuruyorum.

neyse bu oyuna fazla bulaşmamak lazım...
güncel Önemli Başlıklar