bugün

kazık kadar adam olup halen yatağa işemek

'' kazık kadar oldun halen altına işiyon '' diye bağırmıştı annem. aslında daha 11 yaşında bir çıtaydım, kazık olmamıştım yani. fakat acı bir gerçek vardı. o da altıma kaçırmamdı. evet siydiklinin tekiydim ben. ne zaman rüyamda işesem gerçek hayatta da işerdim.

örneğin; rüyamda iskelenin tepesine çıkıp denize çövdürsem yatak sırılsıklam olurdu. ne zaman balkonun duvarına çıkıp aşağı işesem yatak yine ıslanırdı. tırmandığım erik ağacının sonu yine hüsrandı.

yatmadan önce küçücük ellerimle allaha hep dua ederdim. '' allahım nolur işetme, nolur beni tepelere tırmandırma, allahım nolur yukarlara çıkarma '' diye...

malesef o gün yine rüyamda okulun damına çıkmış aşağıdaki öğrencilerin kafasına işiyordum. götümü bir sağa bir sola sallayarak alayına çövdürüyordum. ve sonu yine anne-oğul diyoloğu;

- anneğğğğğ
+ yine mi siydin?
- ......
+ çıkar üstündekileri at sepete. of offff...

siydikliler bilir, genelde hep sessiz kalırsın cevap veremezsin anneye. o da söylene söylene seni yıkar. yatağını değiştirir, yeni pijamalar verir. bu hep böyle devam eder.

eder ama ya hoşlanılan kız yatıya gelirse? ya onunla aynı odada kalırsan? işte o zaman sıçtın demektir. hemde kol kadar...

anne= bu gece gülüzar bizde kalacak.
baba= hayırdır inş.
anne= annesiyle babası köye cenazeye gittiler. derslerinden geri kalmasınmış.
baba= kim ölmüş?
kukla= ben öldümmmmmmm
anne= niye bağırıyon olum?
kukla= anne nolur altıma muşamba serme yalvarıyom sana.
baba= vay vay sidikliye bak hele. utanıyomuş bide hahaha
anne= sermeyimde güzelim yatağı mahfet öyle mi?
kukla= ekmek çarpsın işemicem ya hüğğğğ
anne= sus çarpılacan. ya rüyanda yine bi yerlere çıkarsan.
kukla= çıkmam valla . muşambadan hışır hışır ses çıkacak. kız gülecek rezil olacam ya. hüğğ
baba= hanım üzme oğlanı. yer yatağı yap bari.
anne= o hiç olmaz.. işerse yorganın yünüyle münüyle uğraşamam ben.
baba= ahanda gülüzar geldiğğğğğ
kukla= hanii haniiğğğ
baba= şaka lan şaka. ahahaha
kukla= anne nolur muşa
anne= sus dedim, konu kapanmıştır.

gözyaşlarım eşliğinde konu kapanmış gülüzar'ında okuldan dönüş saati gelmişti. hoşlanılan kızın vakitli-vakitsiz gelişinin ne demek olduğunu daha 11 yaşındayken öğrenmiştim. ben yatağa işemeyi bırakmadan gelmemeliydi. bu benim için bir kabustu. ve bu kabus şakacı babam ve uyuz abimle start aldı. gece yatana kadar çaktırmadan benimle dalga geçtiler.

baba= bugün çekyat tepelerinden hoplayıp zıplamıyon kukla? ne iş ?
abi= al kardeşim sana su getirdim. biliyorsun ki vücudumuzun suya çok ihtiyacı var.
baba= hanım bi karpuz keste serin serin yiyelim. en çokta kuklaya ver.
abi= huuu kukla bardaktan bardağa suyu nasıl boşaltıyom bi bak hele.

ağzını okuduğumda abimin sidikli sidikli diye söylenmesi beni iyice sinir etmiş. ve istemeden de olsa anneme 'benim uykum geldi' demiştim.

abi= gülüzar git kuklanın yatağını açmak için sende yardım et anneme.
kukla= lan delirtme beni sıçarım ağzına ha.
anne= o nasıl laf öyle.
kula= baksana ama ya hüğğğ
anne= yarın sokak mokak yok cezalısın.
gülüzar= anlamadım niye ağlıyon ki kukla?
kukla= sen burda bekle hüğğğğ.. anne hadi gel sen.

annemi alıp odaya geçmiştim. yatakları falan açtıktan sonra pijamalarımı giyip yattım. derken gülüzar geldi. hışırtı sesi duyulmasın diye kazık yutmuş gibi sabittim. hiç kıpırdamıyor put gibi duruyordum.

gülüzar= hep böyle erken mi yatarsın?
kukla= bu gün çok top oynadım. yoruldum.
gülüzar= bende çok ip atladım. zıplamayı çok seviyom.
kukla= istersen uyu he gülüzar. çok uykum var benim.
gülüzar= zıplayalım mı yatakta.
kukla= hayırrrrrrrrrr
gülüzar= ne barıyon be deli.
kukla= nolur uyu ya.
gülüzar= o hışırtı neydi?
kukla= hışırtı değil gıcırtı o. yatağın yayları eskimiş. hadi uyu.
gülüzar= aman tamam be. ii geceler.
kukla= ii geceler.

sonunda gülüzar uyumuştu. fakat ben uyumamalıydım. sabaha kadar ayakta durmalıydım. zira ya işersem?? düşünmesi bile çok kötüydü. düşündüm düşündüm.. düşünürken birden kendimi küçük bi kayanın tepesinde gördüm. her taraf bem beyaz kardı. gökyüzünden lapa lapa kar yağıyordu. hemen ellimi fermuarıma götürüp çükümü çıkardım ve başladım karın üzerinde kalp çizmeye.. içine de gülüzarın g sini yazıyordum. tam kuklanın k sine geçmiştim ki!

- anneğğğğğ
+ sakın işedim deme
- anne sus lütfen ya. gülüzar duycak.
+ of işemiş yine. çıkar üstündekileri çıkarr offf

gülüzar= noldu teyze.
anne= yok bişey kızım sen yat
gülüzar= su mu döktün üzerine kukla? ıslanmışsın hep?
kukla= napcan ya.. yat sen.
gülüzar= işedin dimi altına?
kukla= anne ben bu kızı dövcem.
gülüzar= sidikli hihihi
kukla= anne ya hüğğğğ
anne= kızım hadi sen geç içeri.

adi gülüzar kikirdeye kikirdeye içeri geçmiş bende paklanıp utana sıkıla tekrar yatağa yatmıştım. götümü o cadıya dönüp sol yanağımdan akan gözyaşıyla yastığıma sarıldım. göz yaşının tuzlu olduğunu, hoşlanılan kızın yanında mahçup olmanın ne demek olduğunu da o zaman anladım. cedrik'in dediği gibi eğer 11 yaşındaysanız ve altınıza işiyorsanız hayat gerçekten çok zor.

gülüzar= yine gıcırdadı yatak hihihi
kukla= hayır o muşamba sesi.
güncel Önemli Başlıklar