bugün

doğum günümü kutlayan herkese çok teşekkür

arkadaş nedendir bilmem başlığın içinde facebook gördüm mü dayanamıyorum yazasım geliyor hayır hem çemkiriyorum facebookla ilgili hem de kendim bağımlısıyım neyse birilerini kurtarabilirsem bu illetten kar sayacağım.
Şinciiikk bu doğum gününü kutlayanlara teşekkür etme hadisesi tanıdık tanımadık herkesin doğumgününüzü duvarınızda -bunu da böyle söylemek komik geliyo ya neyse- saçma sapan "hepi hepi börtdeeeyy sividiiii" "sevdiklerinle birlikte zabazingolar dilerim minnoşummm" "çok çikibonbon bi yıl geçir e mi şekeeerrr" gibi klişe ve zevzek ifadelerle kutlanmaya başladıktan sonra ortaya çıkması doğal bir hadisedir. Bi nevi iğrençlikte sınır tanımayan etki tepki olayıdır. Olay şöyle gelişir doğumgünü çocuğunun doğum günü boyunca duvarında -pıhpııhhh- bişiler paylaşanların yazılarını hem beğenmek hemde altlarına yorum yapmak gibi bir misyonu vardır. Sonrasında doğumgünü çocuğu doğumgününden 1 gün sonra "kutlayan ve kutlamayan herkese teşekkür"ü bir borç bilir. Burada unutan arkadaşlara hafiften bir dokundurma vardır. Kişi eğer sevgilisinden yeni ayrılmış ise -doğum günü hediyesinden kaçmıştır piç- araya manidar manidar bişiler de eklenebilir "bugün ayılar bile sevimli" ya da " küt küt atıyor kalbim" falan filan gibi kimsenin anlamayacağı şeylerdir işte bunlar neyse. tabiki bu teşekkür yazısında ne harika bir doğum günü geçirdiğini "sizsiz ben ne yapardım" ya da "hayatıma anlam katan dostlarım" ya da "bugün beni havalara uçurdunuz" gibi ifadelerle vurgulanır. Halbuki sor öyleeee annesi babasıyla evde pasta kesip çekirdek çitlemişlerdir en fazla.