bugün

yaran artı 18 fıkralar

bir gün dört rahibe ölmüş ve cennet-cehennem ayrımında sorgulanmaya başlamışlar. sorgu meleği: "şimdi herkes dünyadayken işlediği en büyük günahı anlatacak, sakın yalan atmayın doğrusu neyse bulabiliriz" demiş.
1. rahibe: "ben hayattayken bir kere bir penise dokunmuştum ama yalnızca parmağımın ucuyla" demiş. sorgu meleği hangi parmağıyla olduğunu sorunca, rahibe sağ elinin işaret parmağını göstermiş.
melek: "tamam git ve günahı işlediğin o parmağı şuradaki kutsal suya sokarak günahlarından arın ve cennete git" demiş.
2. rahibe: "ben hayattayken bir kere penisi tutmuştum ama gerçekten mecbur kalmıştım" demiş.
melek hangi eliyle olduğunu sorduğunda o da sağ elini işaret etmiş. melek de ona hemen elini kutsal suya sokmasını ve günahlarından arınıp cennete gitmesini söylemiş.
bu arada sorgu meleği 3. rahibeyle 4. rahibenin aralarında fısıldaştıklarını ve sonra aniden yer değiştirdiklerini farketmiş. melek: "bir dakika ne yapıyorsunuz, neden yer değiştirdiniz " diye sorunca, son sıradan gelip 3. sıraya geçen rahibe: " izin verirseniz, arkadaş kutsal suya götünü sokmadan ben bi ağzımı çalkalayıp çıkayım efendim" demiş.